Zonguldak UMKE ekibi, 53 saat sonra İdil'e canlı ulaştı...

      Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma(UMKE) Ekibinden Hülya Çetin Özoğlu, Oğuzhan Kurt. Halim Öztürk ve Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Hastanesinden Serhat Tarkan’dan oluşan dört kişilik (UMKE) ekibi İzmir'de yaşanan deprem felaketinde 53 saat sonra enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkarttılar.

        Yaklaşık dört günden bu yana İzmir’de yaşanan deprem bölgesinde canla başla çalıştıklarını belirten Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü UMKE İl Sorumlusu Hülya Çetin Özoğlu, yaşananlarla ilgili, “ Dün gece saat 01.30'da enkazın altında kalan 14 yaşındaki İdil Şirin’e canlı olarak ulaşmak için var gücümüzle çalıştık. Ve uzun süren uğraşımız sonrasında İdil kardeşimizi bulunduğu yerden canlı olarak çıkartarak çok güzel bir duygu yaşadık. Bizim için çok anlamlıydı, çünkü ben de bir anne ve sağlıkçıyım. Fakat aradan dört saat sonra kurtardığımız İdil Şirin’in 8 yaşındaki kardeşini büyük uğraşmalardan sonra enkazın altından cansız bedenine ulaştık ve ne yazık ki kurtaramadık bizim için çok üzücü oldu” dedi.

          İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner ise. İzmir’de yaşanan deprem felaketinden büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek şöyle dedi: “ İlimizden göndermiş olduğumuz dört kişiden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma ( UMKE) ekibinin yanı sıra tam donanımlı ambulansımızın yanı sıra üç sağlık personelimizi de bölgeye görevlendirdik. Ekiplerimizin yaşanılan felaket bölgesinde canla başla çalışmaları bizleri oldukça memnum ediyor. Ayrıca enkaz altından 14 yaşındaki İdil Şirin’i canlı olarak çıkartmaları onlar kadar bizleri de duygulandırmıştır. Emeği geçen sağlık personellerimizi kutluyorum" (Haber Merkezi)

       

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

"İstihdam politikaları engellilerin iş...

Haberi Oku