Zonguldak'ı Semra Öğretmen Temsil Etti
Hz. Mevlana'nın 746. Vuslat Yıldönümünde Şeb-i Arus haftası için düzenlenen etkinliklere 81 ilden 81 öğretmen katıldı. Programa Zonguldak’ı temsilen Ereğli Ören İlkokulu Öğretmeni Semra Yalmancı Yücel katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Konya Valiliği, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde Mevlânâ'nın 746. Vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus haftası için düzenlenen, mesleki başarılarıyla alanında fark yaratan 81 ilden 81 öğretmen Konya'ya davet edildi.

Mevlana Öğretmenevinde gerçekleşen programa Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ, Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin YILMAZ, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK ile İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları katıldı.
Öğretmenleri temsilen Hakkari ilinden katılan öğretmen Nazmi Üce'nin konuşma yaptığı programda öğretmenlere katılım belgesi ile çeşitli hediyeler verildi.

81 ilden 81 öğretmen, Konya Panorama Müzesi, Mevlana Müzesi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi ve  Akşam Konya Mevlana Kültür Merkezindeki Sema programını izlediler. Programa Zonguldak’ı temsilen Ereğli Ören İlkokulu Öğretmeni Semra YALMANCI YÜCEL katıldı.
HALKIN SESİ

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Haberi Oku