Zor Oyunu Bozdu!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 termik santrale filtre takılmasını erteleyen yasayı veto etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın ve çevre örgütlerinin öfkesi karşısında kayıtsız kalamadı. Tüm anketlerde oyları gerileyen AKP ve destekçisi MHP'nin oylarıyla Meclis'ten geçen 15 termik santrale filtre takılmasını erteleyen yasayı Erdoğan veto etti.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'nin gündemine oturan termik santrallere ilişkin kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın veto ettiğini şu sözlerle duyurdu:
"Havayı kirleten 15 termik santralin bacasına filtre takılmasını iki buçuk yıl erteleyen düzenleme Cumhurbaşkanımızın onayını bekliyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız bu düzenlemeyi doğru bulmamış ve az önce veto etmiştir. Cumhurbaşkanımız çevre konusunda hassasiyetini göstermiştir."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali 7 ay önce

partili cumhurbaşkanı resmen iyi polis,kötü polisi oynuyor görmüyor musunuz arkadaş

Misafir Avatar
misafir zonguldaklı 7 ay önce

öncelikle teşekkür ediyoruz ama bekleyip görmek lazım pratik uygulaması nasıl olacak normalde 31.12.2019 a kadar çevre yatırımlarını yapmak zorundalardı şimdi nasıl olacak zaman gösterecek

Misafir Avatar
Mustafa KIRANSOY 7 ay önce

Bir hatadan geri dönmek erdemdir ve o erdemliliği göstermiştir Sayın Cumhurbaşkanımız. Ona teşekkür ediyoruz. Ancak biz başardık, bizim sayemizde oldu diye mangalda kül bırakmayanlara bir konuyu hatırlatmak gerekir. Termik santrallere gerekli baca gazı yatırımlarını yapmaları için ilave süre tanıyan torba kanununu önerisinin oylaması sırasında bir kez daha göstermiştir ki ülkemizde muhalefet yoktur. Teklifin oylanması sırasında muhalefet partilerinin durumu şöyledir. 139 CHP li den 114'ü , 62 hdpliden 58'i ve 39 İYİ parti milletvekillinden 32 'si oylamaya katılmamış ve böyle önemli bir konuda oy kullanmamıştır. Yani ne iktidar bloğu ne de muhalefet bloğu savunduklarının arkasında duramamıştırlar. Maalesef siyasetimiz bir kez daha samimiyet sınavını geçememiştir.

Misafir Avatar
nt 7 ay önce

sizce bu akmallar reisin haberi olmadan oy vermişlermidir.

Misafir Avatar
Sevim Aydoğan 7 ay önce

Cumhurbaşkanı ne kadar duyarlı olsada o mahhelleler kaldırılmalı

banner228

Yavuzyılmaz'dan TCDD atağı!

Haberi Oku