Biliyorsunuz Zonguldak’a Vali dayanmıyor, öyle bir hızla gelip geçiyorlar ki, isimlerini akılda tutmak olanaksızlaşıyor.
Haliyle Mustafa Tutulmaz da yeni valimiz oldu, biz de merak ettik, Afyon basın organlarında ne var ne yok diye şöyle bir internet üzerinden turladık ve bir gazetecinin yeni valimiz için yazdığı ilginç bir yazı gördük, gazeteci öyle övüyor ki valisini ister istemez “aman nazar değmesin, bize de hayırlı olsun, inşallah zorları başarırız kendisiyle…” diye düşündük. Gazeteci yeni valimizi öyle bir methetmiş ki yazısının bir köşesinde “gittikleri her mekanda adı geçen vali” diye not düşmüş…
İşte o gazeteci Fevzi Şen, yeni valimiz hakkında 17 Ekim 2019 tarihinde şöyle bir yazı yazmış:
“ Sayın Tutulmaz’ın hacca gideceğini  ilk duyanlardanım. Hatta o günlerde  ‘ziyaretiniz şimdiden mubarek olsun, Allah kabul etsin’ mesajını da göndermiştim. Sonrası malumunuz, bizler duyduktan yaklaşık 10 gün sonra Valimiz Sayın Tutulmaz, kutsal yolculuğa gidip döndü. Hacılığı hayırlı  olsun ziyareti mi derseniz, bilemem. Çünkü, sona kalan dona kalır demişler ya, ne zemzem, ne de  hurma kalmış.
Kusur kimde, haliyle bende. Hacca gideceğini  ilk duyanlardanım diye havanı atıyorsun da, geleceğini de biliyordun. Geldiği zaman ziyarette  bulunmamakla, zemzemden de oldun, hurmadan da.
Anlattıklarımız latife.
Valimiz Sayın Tutulmaz’ı ziyaret ettik. Konular birikti, haliyle  konuşacak çok konu var.  Valimizi  pür dikkat dinlerken, bir taraftan da  çaktırmadan saatimize bakıyoruz. Çünkü Valimizin programları o kadar yoğun ki….
Toplantıdan toplantıya  koşturuyor, vatandaşı dinliyor, halk günleri düzenliyor, ilçe ve köyleri  geziyor, gelen büyüklerimizi karşılıyor, uğurluyor.
Yani  full bir çalışma var. Her gittiğimiz  mekanlarda Valimizin adı mutlaka  geçer. Allah için şehrimiz için güzel işler yapıyor, diyalogları çok iyi, insani tarafı ağır basan bir idarecimiz. Her gittiğimiz  yerde Valimizin adı geçiyor dedik, abartımız yok. Artık insanlarımız olan biteni duyma  imkanı çok geniş. Daha açık ifadeyle, vatandaş cep telefonundan ilgili haberlere bakıyor ve olup biteni  şap diye öğreniyor.
Artık haberlere  ulaşmak kolay, artık Valimiz ve diğer idarecilerimizin yaptıkları icraatlara ulaşmak kolay. Afyon merkezde de durum böyle, ilçelerde de, Dazkırı ya da  Bayat ‘ın köyünde de durum böyle.
Valimizin  Afyon’da  göreve  başlayalı 28 ayı geçmiş. Yani 2.5 yıl diyebiliriz. Sayın Tutulmaz  göreve başladığında ilk yaptığı icraatlardan biri de sosyal medya konusu  olmuştur. Sosyal medyanın her köşesinde Afyon Valililiğini görebilirsiniz.  2.5 yılda da insanlarımız Valimizin çalışmalarını sosyal medyadan  takip etmeye alıştı.
Oradan  buradan derken zaman su  gibi akıp geçti. Güzel istişare, güzel muhabbet, benim için verimli  bir görüşme olduğunu ifade etmek isterim.
Bu vesile ile küçük bir haberi  de vermek isterim. Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz, Aralık ayının başında Çobanlar’a kaçıncı  kez geliyor bilemem ama bir kez daha geliyor. Esnafı gezecek, eşrafla  sohbet edecek, belediyeyi  ziyaret edecek,
Bu arada Valimiz bir daha  hacca giderse dönüşünde  ilk karşılayanlardan biri olacağımı da duyurmak isterim. Bu  kez zemzemi  de kaçırmam, hurmayı da.”
Eveeeet;
Afyonlu gazetecinin yazısı böyle,
Biz bu konu üstünde yorum yapmıyoruz, Afyonlu meslektaşımız bize gereğince tanıttı kendisini, biz sadece yeni valimize “hoş geldin” diyoruz VE ZONGULDAK ilinde kendisine başarılar diliyoruz…
Ve bizim köşe yazarlarına da buradan sesleniyoruz,
Valilerimiz için böyle(!) yazılar yazın!..     

                                              
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228