Başkan Alan seçilmeden önce yaptığı propaganda çalışmaları kapsamında “şeffaflık, dürüstlük, vs.” gibi kavramları bolca kullanmış ve vatandaşın özellikle o dönemki yumuşak karnı üzerinden söylemler yaparak seçmenlerinin(!) gözüne girmiş, seçimi de almıştı…
Zonguldak’a belediye başkanı olmuştu!
Belediye başkanlarına tanınan bazı yetkiler vardır biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz;
Belediye başkanları seçildiklerinde bir şekilde kendilerine birlikte çalışacakları isimleri seçme ve gerektiğinde de işe alma yetkileriyle donatılmışlardır…
Zonguldak’ta da böyle oldu ama farklı bir şekilde oldu, AKP’nin çıkar çevreleri ve yandaşları işe yerleştirme müesseseleri olarak görev yapan bazı isimleri tuttular Başkan Alan’a da “senin payına düşen isim şu, sen bunu işe al, sonra biz onu oradan alıp falanca yere müdür yapacağız…” dediler.
Çok değil asaletini kazanınca trrak yatay geçişle bilmemnereye…
Ne yapsın Alan?
Emir büyük yerden, tuttu adamı aldı, aldı ama olayı da gizledi. Ve bu olay da Mustafa Özdemir’in duyumları arasına geldi.
Mustafa Özdemir kim?
Gazeteci!..
Yazmasın mı?
Yazacak, gazeteci yazar…
Kaldı ki Mustafa Özdemir bir zamanlar ortak aldığı bir ismin çöken inşaatını bile yazmış adam…
Şimdi de bunu yazdı, ortalık da birbirine girdi…
Bazı kıytırık açıklamalar da AKP dışındaki partilerden geldi; neymiş efendim, “Bu kadar Zonguldaklı genç işsizken başka birini niye almışmış başkan Alan…”
Bu partiler hiç sormuyorlar mı kendi üyelerine, “yahu kardeşim aylardır meclistesiniz, şuradasınız, buradasınız, sizin duyup da kamuoyuna duyurmanız gereken bir olayı Mustafa Özdemir duymuş, siz uyumuşsunuz, sizin yüzünüzden parti de rezil oluyor…” demeleri gerekmiyor mu?
Her neyse;
Zonguldak belediyesinde yaşanmaması gereken bir olay yaşandı,
Başkan Alan kendi kendini dedikoduların ve politik tezgahların ortasına attı,
Bu olayı gizlemenin ne alemi vardı?
Çıkıp ortaya, “şu adamı işe aldım, benim bilmemne müdürümdür, böyle biline…” deseydi ne olurdu yani?
Hesap mı soracaklardı?
Ama yapmadı, yapsaydı böyle bir işe alımın suçlusu AKP ve bu partinin ülke genelindeki yandaşçılık politikası olacaktı, şimdi suçlu kendi oldu.
Kendi kendini yaktı…
AKP’nin adam kayırma mekanizmasının dişlileri arasına girdi.
“Ders olsun” diyoruz, vatandaş kendisini 5 yıl için seçti, daha önünde çok süre var, bir daha böyle tuzaklara düşmesin, seçmenlerini üzmesin, Başkanlığını yapsın, işe adam yerleştirmelere başkaları baksın!..
X     x     x
Ahmet Hakan da bıkmış
 
Ara sıra okuyorum Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ı, bazen benim de hoşuma giden konulara parmak basıyor…
Dünkü yazısı da bunlardan biriydi;
Şöyle yazmış Ahmet Hakan;
BAŞTAN SÖYLEYEYİM
BUNDAN böyle...
Herhangi bir hoca...
Herhangi bir vaazında...
Başka hiçbir konu kalmamış gibi...
Ve din sadece bunlarla ilgilenirmiş gibi...
Cinsel münasebetlerden, kadınlardan, şehvetten, kadın erkek ilişkilerinden, çokeşlilikten falan söz ederse...
Kendisini...
İslam karşıtı propaganda yapmakla görevlendirilmiş bir etki ajanı ilan edeceğim.
*
Baştan söyleyeyim de sonra kırılmaca, darılmaca olmasın.
X     X     X
BİR HÜRRİYET HABERİ
Dün Hürriyet Gazetesini okurken şöyle bir haber gözüme çarptı:
“Edinilen bilgilere göre İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, 2017 tarihinde Üsküdar’daki Silahtar Abdurrahman Ağa Camisi'nden çalıntı 2 manevi eser ile ilgili gözaltına alınan ve soruşturma sonunda serbest bırakılan bir kaçakçının, Şişli’de 3 farklı adreste tarihi eser topladığı yönünde istihbarat aldı.
Alınan istihbaratı değerlendiren polis, dün Şişli’de 3 ayrı adreste eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskınlarda Bizans, Selçuklu, Osmanlı, Ermeni ve Milattan Önce 2. ve 1. Yüzyıl dönemlerine ait aralarında 'Meryem Ana-Çocuk İsa', Havarilerin resmedildiği ikonalar, Selçuklu motiflerinin işlendiği şamdanlar, Anadolu’nun tarihi geçmişini yansıtan ve döneminin nadide parçaları, taşınmaz kültür varlıklarından sökülme steller, sikke, çini ve bordür olmak üzere toplam bin 134 parça tarihi eser ele geçirildi.”
Haberi okuyunca iki şeyi anlayamadım;
Bir tanesi birinci paragrafta yer alan “manevi eser” tanımıydı…
İkincisi de ikinci paragrafta yer alan “Milattan Önce 2. ve 1. Yüzyıl dönemlerine ait aralarında 'Meryem Ana-Çocuk İsa', Havarilerin resmedildiği ikonalar…” şeklinde devam eden haberdi.
Benim bildiğim milattan bahsediliyorsa o milat “0” tarihi, yani İsa’nin doğum tarihi, peki o zaman o milattan önce 2. Ve 1. Yüzyıla ait Meryem Ana-Çocuk İsa ve Havarilerin resmedildiği ikonalar neyin nesi.
Hıristiyanlık milattan önce de mi vardı?
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hayri 9 ay önce

Bir yerel basın bir kaç gündür olayı merkezinden başka yere taşımaya çalışıyor. Atamanın yasal olup olmadığını işlemeye çalışıyor. Atamaya hiç kimsenin bir şey dediği yok. Atama tabiki yasal. Ancak yasal olmayan işe gelmeyen birine maaş ödenmesi, işe gelmeyen birine yasal işlem yapılmaması, bu duruma işlem yapmayanlarla ilgili işlem yapılmaması. Bunlarla ilgili kamuoyu bilgi bekliyor. Cuma günü belgelerle konuşacaklardı. Ama hala konuşamadılar. Kamuoyu sizden bu açıklamaları bekliyor.

Misafir Avatar
Yaşar 9 ay önce

Ben yaptım oldu diyince olmuyor işte. İşe aldığın adam yasalara uygun bir şekilde işine gidip gelecek. Bu nasıl bir durumki. İşe alınan kişi belediye ye gelmeyecek, gelmeden maaş alacak. Üst üste işe gelmediği günler takip edilip gerekli soruşturma ve işten atma işlemi yapılması gerekir. Kimin torpillisi olursa olsun. Bu işlem yapılmadıysa yapmayan sorumlularla ilgili işlem yapılması gerekir. Yasaların gereği yapılmalıdır.

Misafir Avatar
Pelin 9 ay önce

Yavuzyılmaz kurtarır bu şehri başka kimseden UMUT yok

banner228