BEÜ İLE AMERİKAN SOUTHERN UNIVERSITY ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin Louisiana eyaletinde bulunan Southern University temsilcileri, 18 Nisan 2013 Perşembe tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesini (BEÜ) ziyaret ettiler. Southern University Stratejik Araştırmalardan Sorumlu Rektör Yardımcısı (Vice Chancellor) Dr. Michael A. STUBBLEFIELD, Şehir Ormancılığı (Urban Foresty) Bölüm Başkanı ve 1999-2004 Amerikan Başkanları Çevre Danışmanlarından Kamuran ABDULLAHI ve Southern University Türkiye Temsilcisi Doç. Dr. Osman KANDARA’dan oluşan heyeti, Üniversite adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan UZUN ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Hakan SARIBAŞ karşıladı. Daha sonra, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut ÖZER Amerikalı üniversite heyetini makamında kabul etti.

Sıcak ve dostça geçen görüşmelerde BEÜ ve Zonguldak hakkında kapsamlı sorular soran ve bilgiler alan Southern University temsilcileriyle, karşılıklı akademik işbirlikleri yapmak üzere prensipte anlaşıldı. Akademik işbirliği konusunda öncelikli olarak Urban Foresty alanında çift diplomalı ortak doktora programı oluşturulması fikri benimsendi. Ayrıca öğrenci ve öğretim üyesi değişimi programının geliştirilmesi, özellikle de bu program çerçevesinde ABD’li öğrencilerin ve öğretim üyelerinin Üniversiteye gelmesini sağlayacak bir program tasarımının gerçekleştirilmesi kararı alındı. İki üniversite arasında sağlam işbirlikleri kurulduktan sonra BEÜ’nün, ABD’de bulunan ve Southern University’nin dâhil olduğu 103 üniversiteden oluşan üniversiteler birliğine dâhil olmasını sağlayacak yönde çalışmalar yapılması fikri de benimsendi. Görüşmelerde ayrıca misafir üniversite heyeti, Prof. Dr. Mahmut ÖZER’i Southern University’ye davet ettiler.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ersin 8 yıl önce

Sevgili hocamızın Üniversiteye kattığı katkılar her geçen gün hızla artmakta.Bu başarıları tüm gençlerin önünü açmakta ve yakında Dünya Üniversieler arasında önemli bir yere gelecektir BEÜ.Tebrikler,teşekkürler sevgili Mahmut Özer.

banner228

Grizu şehitleri 29’uncu yılında anılacak

Haberi Oku