Cemaat böyle istedi

TTK’nın kuruluşundan buyana Muhasebe Daire Başkanı olan görev yapan Mehmet Atalı’nın görevden alınması tepkilere yol açtı.  Ereğli Kömürleri İşletmesi’nin(EKİ)1983 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) dönüştürüldüğü yılda Öğretim Görevlisi Mehmet Atalı kurumun Muhasebe Daire Başkanlığı’na atanmıştı. Başbakanlık Denetçilerinin kurumun Mali Danışmanı olmadığından zararının arttığı ve bunun için kurumda kadro tahsisine gitmişti. Kurumun Mali İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olması beklenen Mehmet Atalı, görevinden alınarak tenzili rütbe ile Genel Müdür Müşavirliği’ne sürüldü. Atalı’dan boşalan göreve Kurumun İdari ve Sosyal İşler Daire Başkanı Alaattin Ülper getirildi. Bugüne kadar hiçbir soruşturma geçirmeyen ve kurumun en başarılı üst düzey yöneticileri arasında olan Mehmet Atalı’nın görevden alınmasında cemaat parmağı olduğu ifade ediliyor.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Nevzat Kavaklı’nın bu değişimi istediği öğrenildi. Yeniceli olan Kavaklı’nın Bakanlık bünyesinde TTK Genel Müdürü olmak için kulisler yaptığı ileri sürülüyor. Kavaklı’nın bir süre önce Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)’den bir kişiyi TTK’ya Genel Müdür Yardımcısı olarak atamak için girişimde bulunduğu ve şimdiden kendi ekibini oluşturmaya çalıştığı öğrenildi. (Cevdet AKGÜN)

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kara elmas 7 yıl önce

artık o kadar komik duruma düşüyorsunuz ki..bi yeriniz ağrısa utanmadan cemaat yaptı diyeceksiniz.ya siz gercekten bu mılleti aptal mı zannedıyorsunuz yoksa kendiniz mı safsınız blilemiyorum..millet uyandı sizde uyanın.

Misafir Avatar
akay turhan 7 yıl önce

Haber doğru. TTK'nın önemli ve başarılı bir bürokratı görevden alınmış. Bunun neresi yalan. Gazeteci, haberle ilgili kulislerde ortaya atılan bir takım iddiaları da okurlarla paylaşmak zorundadır. Bunun için kanıta gerek yoktur. Umarım Derya arkadaşın BÜ İletişim Fakültesi ile bir ilgisi yoktur.

Misafir Avatar
derya sak 7 yıl önce

Çamur at izi kalsın. Araştırmadan yok şöyle de yok böyle de demekle gemi yürümez alabora olmanız yakındır.

Misafir Avatar
kerem sezer 7 yıl önce

İnsaflı olmak gerekir.Şöyle ki;mehmet atalı sizinde yazdığınız gibi tam 30 yıldır aynı görevde.Bırakın Türkiyeyi acaba dünyada bu kadar yıl aynı görevde kalan bir kişi varmıdır acaba!!!Kaldıki bu iktidarda tam 12 yıl görev yaptı.Nasıl yaptı sizce!!Daha önceki genelmüdürlerin kahvaltısını bizzat eliyle hazırlayan ATALI şimdikilerin hazırlamadımı sanıyorsunuz.Dahada ileri gidip özel araçlarının plakalarını,bahçelerine kendi eliyle diktiği çiçekler ve hediyeler..Neler,neler..Adam işini değil yöneticilerin özel hizmetini yapmakla ünlü.Cemaat işi değil anlayacağınız.Başkaları için doğru ama bubnun için yanlış haber....

Misafir Avatar
madenci 7 yıl önce

30 seneden beri daire başkanı olarak çalışan insanın şimdiye kadar müsteşar olması gerekirdi. Demek ki başarısız bir yönetici.Halkın sesi gazetesini ilgiyle takip ederim.Ancak Mustafa ÖZDEMİR' İN kızkardeşinin M.ATALI'ın kayınbiraderinin oğluyla evli olması nedeniyle yani akrabalık ilişkisiyle böyle bir başlıkla bu yazı yazıldıysa artık takip etmeyeceğim diğerlerinden bir farkının olmadığı düşüncesindeyim.

Misafir Avatar
ahmet m . 7 yıl önce

EVET HABER YERİNE CUK DİYE OTURMUŞ SON ZAMNALARDA CEMAAT VE HİZMET ADI ALTINDA MİLLETTEN PARA TOPLAYIP KENDİLERİNİ BÜTÇE YAPAN BİR TOPLUM VAR KENDİ .OKULLARI VAR BEN MÜDÜRÜN ODASINI GÖRDÜM ŞOK OLDUM ADETA SARAY BAŞBAKAN,DA ÖYLE ODA YOKTUR .LÜX DONATILMIŞ VE ABARTILMIŞ MİLLETİMİZ BAĞIŞ ADI ALTINDA PARA VERDİ O OKULA AYRICA HELAL GIDA HARAM GIDA DİYE DE BİR ŞEY ÇIKARMIŞLAR ÇOĞU FİRMAIN ÜRÜNÜ ÇIKARTIP KENDİNE YAKIN OLAN İNSANLARDAN ALIŞ VERİŞ YAPIYORLAR .ÖĞRENCİ TERCİHİ VE TÜKETİCİ TERCİHİ ÖNEMİ YOK ONLAR İÇİN YAKIŞMAYAN DAVRANIŞLAR DEMEK ATAMALAR DA EL ATMIŞLAR HAYIRLI OLSUN .ÖNEMLİ OLAN ONLAR İÇİN İŞ PERFORMANSI DEĞİL BİZDENMİ DEĞİLMİ !!!!

banner228

CANLI YAYINDA KÖMÜRSPOR KONUŞULACAK

Haberi Oku