ERDEMİR, EREN ENERJİ VE TAT METAL YÜKSELDİ, TTK GERİLEDİ

İstanbul Sanayi Odası (ISO) Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu 2012 listesini açıkladı. TR81 Düzey 2 Bölgesinden (Zonguldak-Karabük-Bartın) 8 firma/kuruluş listede yer aldı.

2011 yılı listesinde Zonguldak; Erdemir’le 7.inci, Eren Enerji Elektrik Üretim AŞ. ile 50.inci, Tat Metal Boru Profil ve Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. ile 170’inci, Çınar Boru Profil San. ve Tic. A.Ş. ile 214’üncü, TTK ile 262.inci ve Özdemir Boru Profil San. ve Tic. Ltd. Şti 497.inci sırada,  kendisine yer bulmaktaydı. Bu firmalardan Kdz. Ereğli OSB’de üretim tesisi bulunan Tat Metal Boru Profil ve Tekstil San. Tic. Ltd. Şti İstanbul iline kayıtlı bulunmaktadır.

2012 yılı listesine bakıldığında Erdemir, Eren Enerji ve Tat Metal’in sıralamada yükseldiğini; Çınar Boru ve TTK’nın ise sıralamada gerilediğini görmekteyiz. Geçen yıl 497. Sırada yer alan Özdemir Boru Profil ise bu yıl listede yer almamaktadır.

2011 yılı listesinde Karabük; Kardemir’le 34’üncü, Mescier Demir Çelik ile 287.inci, Çağ Çelik ile 425.inci sırada kendisine yer bulmaktaydı. 2012 yılı listesine bakıldığında Kardemir’in yerini koruduğunu, Mescier ve Çağ Çelik’in sıralamada yükseldiği bildirildi.

Listeye Bartın’dan giren yok.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

SON DÜDÜĞÜ ÇELİK ÇİFTİ ÇALDI

Haberi Oku