Hamdi Uçar : Zonguldak Belediyesi basiretsiz

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e eleştirilerde bulunan AK Parti Hamdi Uçar, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Zonguldak Belediyesi’nin basiretsiz ve gösterişe meraklı hizmet anlayışının yanında devam eden ihmaller ve alınmayan tedbirler nedeniyle vatandaşlarımızın canı ve malı tehlikededir. Yaşanan acı olaylardan ders çıkarmayan Zonguldak Belediyesi aynı ihmallere devam etmektedir. Bunlardan biri de Ankara Köprüsü olarak bilinen ve şehir merkezi ile Çaydamar ve Karaelmas bağlantısını sağlayan tarihi köprüdür. Uzun zamandır uyarı veren, Ankara Köprüsü yanlış ve bilinçsiz tamirat sonrasında beton kamyonun çarpması sonucu kullanılmaz hale gelmiş ve yaklaşık iki haftadır trafiğe kapalıdır.

Her şeyi ‘yapacağız, halledeceğiz’ sözleriyle geçiştiren kentin Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve yönetimi suçu başkalarına atarak geçiştirmek yoluna gitmektedir. Burada yaşanan tehlikeyi göz ardı eden, 2 vatandaşımızın yaşamını yitirdiği pazaryeri faciasına neden olan anlayıştan başkası değil.

Burada yaşanan tehlikeyi göz ardı edenler, Fevkani Köprüsü’nün taşıdığı riske rağmen sorunu geçiştirenlerden başkası değil. Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, sorunlarla mücadele adına sorunlardan kaçma yoluna gitmektedir. İş bilmezlikleriyle Zonguldak’a zaman kaybettiren bu anlayışın en büyük sermayeleri bahanedir. Ankara Köprüsü de bunlardan sadece birisidir. Köprünün kapalı olması nedeniyle vatandaşlarımız mağdur edilmekte ve günübirlik çözümlerle sorunlar geçiştirilmeye çalışılmaktadır. Oysa 2007-2008 yıllarında projelendirilmiş kavşak ve köprü burada ki sorunu ortadan kaldırdığı gibi Ankara Köprüsü tarihi miras olarak korunacak ve sadece yayaların kullanılabileceği hale getirilecekti. Bunlar yapılmadığı için tarihi Ankara Köprüsü şehir trafiğinin işleyişi açısından önemli bir işlev görmektedir. Asıl sorumluluğu olan işleri yapmaktan aciz durumdaki belediye başkanımızı, yandaşlarının cebini doldurmak adına havuz, şelale, ışıklandırma gibi fuzuli işler yaparak halkımızın soyulmasına çanak tutmaktan vazgeçip acilen çözülmesi gereken sorunların üzerine gitmeye davet ediyoruz.”(İHA)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
efsunugur 7 yıl önce

Sayın Hamdi Beye sormak isterim köprünün tarihi bir köprü olduğu ve bazı kurumların izni olmadan köprüde tadilat yapılamayacağını kendisi çok iyi biliyordur herhalde, bunu bile bile neden halkı belediyeye karşı ateşleyecek açıklamalarda bulunuyor? ayrıca sen de bu ilin bir siyaset adamı isen birileri yapamıyorsa sen neden yapmıyosun neden destek olup puan kazanmak varken köstek olup böyle komik durumlara düşüyorsun birde bu şehirdeki trabzonlu rizelileri beğenmezsin sen zonguldaklısın kıvırcıksın da ne yaptın bu şehre? Onun Bunun gölgesi altında gaza gelip millete galeyana getirmeye çalışıyosun bunlar eski siyasi oyunlar artık kimse böyle puan kazanamıyor sayın hamdi bey...Belediye başkanı bukadar kösteğe rağmen yine adam gibi adam en azından sizin gibi saman altından su yürütmüyor... herşeyiyle açık bir başkan yine aday olsun yine kazanır sana rağmen...

Misafir Avatar
asmada osman 7 yıl önce

sen bu ilin iktidar partisinin il başkanı değilmisin ne proje ürettin bu il için (pardon unuttum özsüt var özür dilerim ) makamlar geçiçidir icraatlar kalıcı unutma o koltuk ömür boyu sende kalmaz

Misafir Avatar
OSMAN 7 yıl önce

SAYIN HAMDİ UÇAR PEKİ SİZ NE YAPTINIZ < ZONGULDAK TA 8 YILDIR BELEDİYE YOKKKKKK ,NEDEN MÜFETTİŞ GELMEDİ NEDEN BU İNSANLARIN EKSİKLERİ SÖYLENMEDİ VEYA GÖREVDEN ALDIRILMADI ?? 100 YIL ÖNCE İMKANSIZLIKLARLA YAPILAN KÖPRÜ UZAY TEKNOLOJİSİ İLE YAŞADIĞIMIZ BİR ORTAMDA TAMİR EDİLEMİYOR .SUÇ SADECE BELEDİYENİN DEĞİL SİZLERİNDE SUÇU FEVKANİ KÖPRÜ ÜSTÜ VE SOKAKLAR NE ÖYLE YA KÖY DAHA İYİDİR BURADAN YAZIKLAR OLSUN SİZE ..

banner228

Sarı'dan Uslu'ya ziyaret

Haberi Oku