Kardeş okula yardım

Kozlu Kocatepe İlkokulu öğrencileri, başlattıkları kampanya ile kardeş okul seçtikleri Damarlı İlkokulu’na yardım malzemesi getirdi.

Genel 15.11.2013, 15:27
1083
Kardeş okula yardım

Kozlu Kocatepe İlkokulu, Kilimli Damarlı İlkokulu’na yardım için kampanya başlattı. Kocatepe İlkokulu 3/A sınıfı öğretmeni Sultan Çiçek ve öğrencileri, Kilimli Damarlı İlkokulu’na topladıkları yardım malzemelerini getirdi. Toplanan malzemeleri dağıtan Kocatepe İlkokulu öğrencileri, beraberinde getirdikleri pasta ve börekleri arkadaşlarıyla paylaştı. Kocatepe İlkokulu Müdürü Akif Başdağ, çalışmaya destek veren öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür ederek bu tür etkinliklerin toplumun kaynaşması anlamında çok önemli olduğunu belirtti. Başdağ, "Buradaki amacımız eğitim imkanlarından biraz daha mağdur durumda bulunan öğrencilere hem yardım etmek hem bizim öğrencilerimizin onlarla kaynaşmasını sağlamaktır. Eğitimin sadece bilişsel şeyleri öğretmekten ziyade onlara iyi insan olma yolunda ilerlemeyi öğretmek amacıyla bu faaliyeti gerçekleştirdik. Biz, Damarlı İlkokulu için bir haftadır velilerimizin topladığı malzemeleri göndermelerini istedik. Onlar da sağ olsun yardımcı oldular.” dedi.

ARKADAŞ OLUP TANIŞMAK İÇİN GELDİK
Kocatepe İlkokulu öğrencisi Sibel Kılıç ise, “Biz, arkadaşlarımıza yardım etmek amacıyla geldik. Oyun oynamak amacıyla geldik. Kıyafetler getirdik. Oyuncaklar getirdik.” dedi. Yusuf Arda Akdağ ise, "Arkadaşlarımızı mutlu etmek için geldik. Buraya hediyeler getirdik. Onlarla arkadaş olup tanışmak için geldik. Onlarla derslerimizi paylaşmak istiyoruz. Onlara hediye vermek istiyoruz.” diye konuştu. Damarlı İlkokulu öğrencileri ise kendilerine getirilen hediyeleri görünce duydukları mutluluğu dile getirdi.(İHA)

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu