Liseliler sokakta!

Zonguldak'ta, 200 kişilik lise öğrencisi Atatürk Anıtı'nda toplanarak, İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nda meydana gelen olayları protesto etti. Öğrenciler bir süre sonra sloganlar atarak Şehitler Anıtına kadar yürüdüler.

Bugün öğle saatlerinde okullarından çıkan yaklaşık 200 kişilik Lise öğrencileri Madenci Anıtında toplanarak sloganlar eşliğinde Şehitler Anıtana kadar yürüdüler. Yürüyüş sırasında vatandaşlar alkışlarla, sürücüler ise korna çalarak gruba destek verdi. Şehitler Anıtında toplanan öğrenciler burada bir süre hükümet aleyhine sloganlar attı. Grup tekrar toplanarak Madenci Anıtına yürüyerek bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Barış DOĞAN

Anahtar Kelimeler
LİSELİLERSokakta
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
7 yıl önce

İsmi olmayanlar; Zamanında beykoz, maltepe ve sarıyer'de kesilen binlerce ağaç içinde keşke bu kadar duyarlı olunsaydı, bu gün bakın koç üniversitesinin olduğu yerde acaba kaçtane ağaç katledildi. Bunlqar bir yana benim burada söylediğim açık lakin anlaşılmamış sanırım, lise öğrencisinin yeri okuldur hemde ders zamanı, bu yüzden o öğrencilerin sokakta değil okullarında olmaları gerektiğini vurguladım buna ön ayak olanlarıda kınadım kınıyorum'da. Hala bunu anlayamıyorsanız sizleride diğerleriyle beraber yukarıda bahsettiğim yerlerde eylem yapmağa davet ediyorum gidin yayıla yayıla yapın eyleminizi oralarda daha fazla ağaç yok edildi.

Misafir Avatar
7 yıl önce

milli eğitim müdürü mü yürütmüş! yada izin vermiş! Anladım ben: demekki sizleri hep birileri yürüttü. öyle ya, polisin yanında yürüyen eli sopalılar (kuzucuklar) sizden değilmi zaten.

Misafir Avatar
RtEbu 7 yıl önce

Siz uyuyormusunuz. yapılanları da mı görmüyormusunuz. daha ne olsun? 3-5 ağaç için yürünürmü diyrsanız hala, o insalar orada beklemeseydi o park çoktan yıkılmıştı. inanmazsan EMEK SİNEMASI yerinde duruyor mu git bak.

Misafir Avatar
Uğur İSLAM 7 yıl önce

Bu günkü olayı peşin peşin söyliyeyim şşiddetle kınıyorum, nedenmi; Yahu bu ülkede bu lise öğrencilerini sokağa dökecek kadar ne oldu, yada bu iş lise öğrencilerinemi kaldı buna kim ön ayak oluyor milli eğitim müdürü buna nasıl izin veriyor bu çocuklar neden kullanılıyor, öğrencinin hele hele lise öğrencisinin yeri okuldur sokaklar değil.

banner228

8 KİŞİ İÇİN GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTER...

Haberi Oku