Ziraat Bankası'na 'TC' tepkisi

İşçi Partili bir grup gençle Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürk Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, Soğuksu Caddesi’nde yeni kurulan Ziraat Bankası tabelasına 'TC' ibaresi yapıştırdı. Yaklaşık 10 kişilik grubun katıldığı eylem, İşçi Partisi Zonguldak İl Başkanı Mehmet Uslubaş’ın yaptığı basın açıklamasının ardından gerçekleşti. “7 düveli denize dökerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletinde, kamu kuruluşlarında TC ibaresi olmayacak da ne olacak?” diyen Uslubaş, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
“TC ibaresi devletimizin adıdır. Türk milletidir. TC vatanseverliktir. TC bağımsızlıktır. TC laikliktir. TC birliktir, özgürlüktür, onurlu, başı dik bir ülkede yaşamaktadır.” dedi.

“CUMHURİYETİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Uslubaş açıklamasını, “Arabalarda asılı olan Atatürk resimlerine ceza kesilen bir dönemde, iktidar artık son kozlarını oynamaktadır. Değerli yurttaşlarımız, TC’yi kaldırmaya çalışmak aynı zamanda Türk milletini kaldırmaya çalışmaktadır, vatanseverliği kaldırmaya çalışmaktadır. Bizler buradan ilan ediyoruz, cumhuriyet yıkıcılarını yıkmaya, cumhuriyetimizi yeniden inşa etmeye söz veriyoruz" diyerek bitirdi. (İHA)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ali Topaloğlu 6 yıl önce

İşçi partili arkadaşlar Bankaların vatandaşı soyup soğana çevirmesine bir şey demiyorlar da Başında TC olup olmamasına takılıyorlar. Zaten Birileri TC Birileri din iman diyerek vatandaşı soyup soğana çeviriyorlar

Misafir Avatar
ogrenci 6 yıl önce

Çok cahil bir toplumuz eğer ziraat bankasının logosuna bakılırsa o Buğdaya benzeyen seyin içinde ZB tepesinde de TC yazdığını görürüz .Bu arada ben orda genç bi topluluk göremedim !!

Misafir Avatar
Salih Alemdar 6 yıl önce

Milli değerlere kim sahip çıkıyorsa kendilerine teşekkür ediyorum.Bizim kimliğimiz (T.C.)Türkiye Cumhuriyetidir.Bu kimliği bize Türkiye Cumhuriyetini kuran M.Kemal Atatürk ve onun silah ve siyaset arkadaşlarıdır.Devletin her kuruluşu Türkiye Cumhuriyetinin bir parçasıdır.Zonguldak Soğuksu da yeni açılan T.C.Ziraat Bankasının tabelasını tüzelden İP,ADD ve TGB temsilcilerinin gösterdiği duyarlığa teşekkürler.

Misafir Avatar
Emine Taşkın 6 yıl önce

Bu haberi kim yaptıysa kınıyorum.Ben evime giderken çocukları gördüm hepsinin gözü pırıl pırıldı ben de onların eylemine katıldım 10 kişiydiler haberi yanlıştır gençler gayet kalabalıktı.

Misafir Avatar
mehmet çivi 6 yıl önce

Bunu yapan arkadaşları kutluyorum. Kozlu Ziraat Bankasının dış cephesinin tadilatı yapıldı Yeni yapılan talelada TC ibaresi yazlılmadi.Cesur arkadaşları Kozluyada bekliyoruz Pazar Günü

Misafir Avatar
kaplan arslan 6 yıl önce

kardesım logoda kocaman TC var gozunuz gormuyor mu.lafa gelınce vatan mıllet tc bayrak dersınız ondan sonrada genel baskanınız dogu perıncek pkk kamplarında apo yla resım cektırır.bu ne perhız bu ne lahana tursusu

Misafir Avatar
cem güler 6 yıl önce

cahil cahil yorumlar yapmayın. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz okuyun öğrenin bilgi sahibi olun.TC'yi kaldırmak kimsenin haddine değil bilakis TC'yi kaldırmak Güven Özveri Tecrübe ister.... (nasıl anlatsam sana )

Misafir Avatar
anıl gürtürk 6 yıl önce

adı cumhuriyet olan bir gelişmiş devlet söyleyin hak verelim yok...örnek dominik cumhuriyeti iran islam cumhuriyetigelişmiş bir ülke duydunuzmu fransa cumhuriyeti alman cumhuriyeti ingiliz cumhuriyeti gibi yok bunlar geri kalmış ülkelerede gelişmekte olan ülkeler derler nezaketten değil tabi uyutmaktan.

banner228

Can Kaybı 812'ye çıktı

Haberi Oku