Hüseyin Kolçak Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı.  Ehliyet liyakat sahibidir.  Emekçi ve Emek davasına sahip,  donanımlı kalifiyeli bir insan.  Her zaman dik duruşu ile isteklendirme ver yorulmayan usanmayan koca yürekli insandır Hüseyin Kolçak. Sendika adına büyük bir nimet olduğunu düşünmemek elde değil. Ekip arkadaşları ile çıktığı yolda başarılar kazanmış koca yürekli insandır. Çoğunlukla söylerim sendikal faaliyetlerine Hüseyin Kolçak, Binali Acun sayesinde adım attım sendikal faaliyetlerde bulundum güvendiğim güzel bir ekip olarak çıktığımız her engeli aşarak çıktık. Hüseyin Kolçak süreç içersinde Rahatsızlık nüksetti ama Hüseyin Kolçak'ın bunu da yeneceğini düşünüyorum. Kendisi İzmir'de tedavi görmekte olup ne ben onu ararım ne de o beni arar; ama Hüseyin Kolçak'ın üstümdeki emeği unutulamaz, inkâr edilemez. Kendisine bir an önce sağlığına kavuşması için dua ediyorum. Biliyorum ki dizleri üstünde yaşamayı sevmez ondan dolayı ayakta duracağından şüphem yok, aramıza bir an önce dönmeni istiyoruz...
 
Dünya düzeninin değişmesine neden olan Çin; Korona Virüsü fark ettiğinde gizlemek yerine, hemen tedbirlerini almalıydı. Yılbaşı tatilinde “Kavimler Göçü” gibi dünyanın dört bir yanına dağılmak yerine, kapılarını Dünyaya kapatmalıydı.
Dünyayı bile bile tehlikeye attılar. Bu kadar sıkıntının yaşanmasına sebep oldular. Sadece bizim Ülkemizin maddi kaybı en az 200 milyar dolar olacak. Diğer ülkeleri siz düşünün...

Yanlışlıkla da !  Olsa Korona Virüsünün Dünyaya yayılmasına sebep olan, dünyadaki bütün insanları evlerine hapseden, ülke ekonomilerini çökerten, yaşamı ve üretimi durduran, bu kadar insanın virüs salgınından hastalanmasına ve ölmesine sebep olan Çin’in bir bedel ödemesi gerekir.
Çin bu virüsten etkilenen tüm devletlere tazminat ödemelidir. Bu hatanın kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. İnsan sağlığını hiçe sayan Çin Hükümetinin tüm insanlığa borcu var. Ayrıca bu dünyadaki diğer ülkelere de örnek teşkil etmeli. Yoksa bu durum alışkanlık haline gelip ülkeler istediği zaman insanlığa karşı; salgın, biyolojik, kimyasal... vb suçlar işleyebilir.

Dünyada, Korona Salgını sonrası için bir umutsuzluk hâkim oldu. Kimi uzmanlara göre; ”Daha tedbirli, daha kapalı, daha muhtaç ve fazla özgür olmayan bir dünya” bizi bekliyor. Kimine göre ise; “bu süreç Kapitalizmin sonu olacak” ama onun yerine ne geleceği belli değil.
Üretim-tüketim dengesi sağlanamazsa, alım gücünün düşmesi ve kıtlıktan kaynaklı yoksulluk, karmaşa, çatışma, kaos ortamı her şey olması mümkün. Dünyada, Uluslararası düzen yeniden şekillenecek. Ulus Devlet kavramı daha önemli hale gelecek. Sivil toplum, dini yapılar... vb değişiklikler olacak.

Ekonomi ve gelir dağılımı değişecek. Salgın tedbirleri kapsamında Dünyada üretim durdu, yaşam yavaşladı ama Dolar, Euro, Altın durmadı, sürekli yükselişteydi. Yani Dünyada para el değiştirdi, yeni zenginler oluştu, güç el değiştirdi. Belli güçler tarafından Siber dünya oluşturulmaya çalışılıyor.
Tüm Dünyada bu gelişmeler yaşanırken, Ülke olarak en çok birlik beraberlik içinde hareket etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Şimdiye kadar mücadele ettik. Bundan sonra da ayrışmadan, kutuplaşmadan, kavga etmeden... Ülkemizin geleceği ve çıkarlarını gözeterek, yenidünya düzeninde, güçlü Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yerimizi almalıyız.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SEMRA KELEŞOĞLU 3 ay önce

halkınsesi gazetesi ile recep k sayesinde tanıştım.daha önce görüyordum ama okumuyordum şu an siteyi hemen hemen hergün okuyorum, sayın recep beyi severek takip eden bir insanım şahsen bağlayıcı bir etkisi var.

Misafir Avatar
NURAY ALTUN 3 ay önce

recep beyi̇ taki̇p eden bi̇r okurunuzum. sayin recep beyi̇ gazeteni̇zde görmekden şahsen onur duyuyorum.teşekkürler güzel ai̇le..

Misafir Avatar
RÜKİYE 3 ay önce

recep bey kadar bey efendi̇ hi̇ç görmedm.

Misafir Avatar
Recep kalmaoglu 3 ay önce

sizin yazınızdaki hataları görseniz keşke.

banner228