Geçtiğimiz hafta sonu tüm ülke Diyanet’in yeni bir skandalıyla sarsıldı…

Beştepe’deki Millet Camiinde Diyanetin başı Ali Erbaş Cuma namazı kıldırmış, bir de kafasına göre hutbe okumuş, çağırdığı bazı kişileri arkasında saf tutturmuştur.

Cumhurbaşkanına çok yakın yazarlardan Mehmet Barlas ve bazı AKP eski-yeni milletvekilleri bile bu duruma isyan etmiş Ali Erbaş’ı cumhurbaşkanına komplo kurmakla suçlayıcı açıklamalar yapmışlardır.

Burada anlaşılamayan konu, Cuma namazları ve vakit namazları için camiler halka kapanırken Diyanet başkanına ve seçtiği isimlere neden açılıyor?

Bunlar ruhban sınıfı mı?

Yoksa VİP personel mi?

Kim bu Cumacılar?

Namazlar konusunda kesin talimatlar varken ve bu talimatlara öncelikle uyarak örnek olması gereken kişi Diyanetin başıyken neden bu zat böyle bir eyleme gerek duymuştur?

Yani kafasına göre eylem mi koymuştur?

“Camileri kapatan ben değilim, benim tepemdekilerdir, ben de bu durumu burunlarının dibinde toplu namaz kıldırarak protesto ettim” mesajı mı vermek istiyordur yoksa Diyanetin başı?

“Biz Ruhban sınıfıyız, bize yasak olmaz” mı demek istemektedir?

Bir de;

Başkanın hutbesini dinlerken elindeki cep telefonuyla oynayan VİP kişi kimdir, onun arkasından kendisini görüntüleyen diğer VİP kişi de kimdir?

O anda oradan geçmekte olan bir başka vatandaş da içeri dalıp namaz kılmak isteseydi ve onu gören başkaları da içeri dalmak isteselerdi ne olacaklardı?

“Size yasak, bize serbest mi” denilecekti?

Evet;

Geçtiğimiz Cuma’dan beri bunlar kamuoyunda konuşuluyor, sorgulanıyor. Bu aşamada da Cumhurbaşkanı’nın tutumu ne olacak, merakla bekleniyor…

Ulaştırma Bakanını gerekçe bile göstermeden “şak” diye görevden alan Cumhurbaşkanımız, toplumda ayrımcılık yaptığı resmen kanıtlanan Diyanet İşleri Başkanı için bakalım ne gibi bir işlem uygulayacak?

Veeeee;

“Ben dinin ve şeriatın başıyım, ne istersem yaparım, bana karışamazlar” şeklinde havalara girerse eğer Ali Erbaş Bey, Perşembe gününe kadar da görevinden alınmazsa, önümüzdeki Cuma VİP personelli hutbesini hangi camide verecek, hangi camide Cumasını eda edecek?

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Tayfun yılmaz 6 ay önce

üretmeden tüketen asalaklar

banner228