06.03.2020, 21:23 1542

KRİZ VAR

Kriz,
Bu kelimeyi bir yerde duyup, okuyup gülümseyen var mı? Duyulduğunda yüz kasları gerginleşen ender kelimelerden.
Nedir Kriz?
Bir çoğumuz duyduğunda beklenmedik bir durum ya da olay olarak düşünebiliriz ancak kriz normal süreçleri,durumları tehdit eden,tehlikeye sokan ve acil kararlar ile yönetilmesi gereken durumdur.
Kelime anlamında Tehdit, Tehlike ve ACİLliyet söz konusu.
Ekonomik Kriz, Deprem, Savaş, Salgınlar... Hepsi Kriz’ in tam anlamıyla yönetilmesi gereken ve ne yazıkki başımızdan bir türlü salamadığımız durumlar oldu.
İlerleyen günlerde Kriz Yönetimi, Kriz Anında İletişim, Kriz Önleme ve daha bir çok varyasyonunda bu konuya derinlemesine değineceğiz.
Ancak ortak paydaları şimdiden paylaşmakta fayda var.
Kriz, toplumda beklenmeyen anlarda ortaya çıkıyor gibi durmuş olsa , toplumsal veya özel hayatımızda irdelediğimizde hemen hepsinin önlenebilir, tedbirleri alınabilir, hiç bir hazırlık yapılmadığında ise ciddi kayıplara yol açtığı görülmüştür.
İlerleyen yazılarda kitap önerilerimde olacak.
Krizsiz bir hayat dileyerek yazımı sonlandırmak isterdim ancak krizsiz bir yaşam olmayacağından her şartta hazırlıklı olmanız dileğiyle saygılar sunarım.
 
 
 
 
    
Yorumlar (3)
Emre YİĞİT 2 yıl önce
Krizler hep var oldu bu topraklarda peki ya önlemler...
Mehmet Özgür 2 yıl önce
Gülme KRİZine girdiğimiz , en doğal hali ile güldüğümüz , içten, samimi, sağlıklı güzel günleri yaşamak dileği ile... yeterki umudumuzu kaybetmeyelim... bu yurdu, bu coğrafyayı bitirebilecek tek şey insanımızın umutsuzluğu, sonrası mutsuzluğu olur... umudumuzu kaybetmeyelim...
Salih kocaaga 2 yıl önce
O halde, daha az kriz yaşamamız umuduyla..
16
kapalı