Kültür - Sanat:
Bahar konserine ünlü ses konuk olacak


Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunun geleneksel bahar konserine Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi Zekai Tunca konuk olacak

 

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğunun geleneksel “Bahar Konseri” bu yıl Türk müziğinin büyük bir ismini konuk sanatçı olarak ağırlayacak. Ücretsiz verilecek konserde Türk Sanat Müziğinin ünlü sesi Zekai Tunca da konuk sanatçı olarak yer alacak. Şef Levent Özger yönetimindeki konser 30 Nisan Salı günü saat 20.00’de başlayacak. Aynı zamanda topluluğun kuruluşunun 20. yılının da kutlanacağı konser Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

 

BAŞÖREN: “ÇAYCUMA TARİHİ BİR GÜN YAŞAYACAK”

Topluluk Başkanı Hamza Başören, “Bu yıl topluluğumuzun 20’nci kuruluş yıldönümü. Düzenleyeceğimiz bahar konserinin bu yıldönümünün anısına daha görkemli olmasını istedik. Türk müziğinin yaşayan en değerli isimlerinden biri, gerçek bir müzik efsanesi, bestekâr Zekai Tunca ile iletişime geçtik. O da bizleri kırmayarak davetimizi kabul etti. Konserimize katılarak şarkılarımıza eşlik edecek. Çaycuma’nın olağanüstü güzellikte bir gün yaşayacağını düşünüyoruz. Tüm halkımızı bu tarihi güne davet ediyoruz” dedi.

 

KANTARCI “ÇAYCUMA BÖLGENİN KÜLTÜR BAŞKENTİ HALİNE GELDİ”

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı konuya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, “Çaycuma bölgenin kültür başkenti haline geldi. Her akşam bir etkinlikten diğerine koşuyoruz. Bu keyifli koşuda kimi etkinliklere yetişemediğimiz bile oluyor. Arkadaşlarımız yine çok güzel bir program hazırladı. Belediyemizin Türk Sanat Müziği Korosu 20. yılını çok özel bir konserle kutlayacak. Türk Sanat Müziği’mizin efsane ismi Sayın Zekai Tunca konuğumuz olacak. Gerçekten sanatsal hazların doruklarına çıkacağımız, her yönüyle güzel Çaycuma’mıza yakışan üst düzeyde bir etkinlik olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, koromuzun 20. yılını kutluyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler
Zekai Tunca
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Muzaffer'in ve Türkan'ın mezarları...
3 Temmuz 1946... Zonguldaklı şair Muzaffer Tayyip Uslu'nun ölüm yıldönümü...

Haberi Oku