Kültür - Sanat:
Bu gece unutulmaz
Çaycuma’da bir grup gönüllünün oluşturduğu tiyatro ekibinin yöre şivesiyle sergilediği “Çaycuma Gecesi” ayakta alkışlandı.

 

Bir grup gönüllünün oluşturduğu tiyatro ekibi, “Çaycuma Gecesi” adıyla,Çaycuma şivesiyleskeçler ve şiir dinletisinden oluşanbir gösteri sundu. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki gösteriyi, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, ADD Çaycuma Şube Başkanı Zeki Saim Oral,  Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Atatürk Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzman Dr. Kemal Yurtbay, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi. Tiyatro öncesi eski Çaycuma fotoğraflarından oluşanbir sinevizyon gösterisi yapıldı. Tiyatro esnasında Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibi de gösteri sundu.

 

OYUNCULAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Bülent Güner’in bağlama ile eşlik ettiği gösterinin yönetmenliğini Goncagül Uzaldı Özkara yaptı. Emekli öğretmen Nilgün Çelik, Çaycuma’nın ilk radyo programcısı Bülent Sağtekin, Belediye Memuru Ayhan Uzaldı, eski muhtar Umut Durdu, Arzu Sağtekin ve Sabri Özalp’in sahne aldığı oyun Çaycumalılardan büyük ilgi gördü. Zaman zaman güldüren, zaman zaman da duygulandıran gösteride oyuncuların performansı profesyonel tiyatrocuları aratmadı. Tiyatronun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı.

 

İNANILMAZ BİR İŞ ÇIKARMIŞLAR

Yaklaşık 2,5 saat süren gösterinin ardından sahneye çıkan Çaycuma Belediye Başkan Bülent Kantarcı, yönetmen Goncagül Uzaldı Özkara’ya bir buket çiçek sundu. Tiyatro ekibinin çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini görmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Kantarcı,  “Belki birçoğunuz benim kadar buradaki geçen olayları ve isimleri bilemeyebilirsiniz. Ama bu 1940-50’li yıllardaki Çaycuma’nın o zaman ki gençleri, bizim babalarımızın, dedelerimizin bugünkü versiyonu. Ben hepsini kutluyorum. İnanılmaz bir iş çıkarmışlar. Ben böyle gösterilerden sonra konuşmayı sevmem ama bu akşam Çaycuma bir tarihe tanıklık etti. Bu gönüllü, içinden gelen ve Çaycuma’ya kendini adamış dostlarımıza kuvvetli bir alkış istiyorum. İnanın tarihe tanıklık ettiniz. Sizleri kutluyorum. Bu akşam unutulmaz” diye konuştu.(Haber merkezi)
 

Anahtar Kelimeler
çaycuma Gecesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldaklı Yazarın İlk Romanı Çıktı

Haberi Oku