Kültür - Sanat:
Büyükmeriç ve Zaman'dan anlamlı sergi

'Zonguldak’ın 500 Milyon Yıllık Serüveni' adlı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Zonguldak Mağaralarına Emek Verenlerin Anısına, Doç. Dr Yeşim Büyükmeriç ve Batı Karadeniz Turizm Uzmanı, Zonguldak Kömür Doğa Sporları Spor Kulübü Başkanı Engin Zaman tarafından hazırlanan “Zonguldak’ın 500 Milyon Yıllık Serüveni” adlı sergi, yoğun ilgi görüyor.

Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir tarafından açılışı gerçekleştirilen sergi 23 Aralık 2018 tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Sergiyi büyük bir beğeniyle gezen Akdemir, serginin açılışını yapan Turizmci Engin Zaman ile Akademisyen Doç. Dr Yeşim Büyükmeriç’i tebrik etti.

ZAMAN: ÇALIŞMALARIMIZI TABİAT TARİHİ MÜZESİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Hazırladıkları sergi hakkında Halkın Sesi’nin sorusunu cevaplandıran Engin Zaman, “Sergideki amacımız, Zonguldak’ın jeolojik evrelerinin sadeleştirilerek halkın anlayabileceği dilde insanlarımıza sunulmasıdır. Aynı zamanda bu döneme ait fosiller var. İnsanların fosilleri görmelerini istedik. Bir farkındalık oluşturmak. İnsanların doğada görmüş oldukları fosillerin nasıl bir şey olduğunu göstermek istedik. Daha ileriki aşamada bu çalışmalarımızı ‘tabiat tarihi müzesi’ne dönüştürmeyi düşünüyoruz.” (Abdullah Karabacak)


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

‘Karaelmas Fen ve Mühendislik Dergisi’ 18....

Haberi Oku