Kültür - Sanat:
Çocuklar kukla gösterisiyle eğlendi

Çaycuma Belediyesinin sosyal, kültürel etkinlileri kapsamında, İstanbul Üniversitesi Reklarasyon Bölümü Halk Edebiyatı Bölümü Doktoralı Öğretim Üyesi Ertan Engin Tansı, 5-10 yaş grubu çocuklara yönelik bir kukla gösterisi yaptı.

Çaycuma Belediyesinin sosyal kültürel etkinlikleri kapsamında İstanbul Üniversitesi Reklarasyon Bölümü Halk Edebiyatı Doktoralı Öğretim Görevlisi Ertan Engin Tansı tarafından 5-10 yaş grubu çocuklara yönelik, ücretsiz, “Kukla Gösterisi” yapıldı. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki gösteriyi Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra öğretmenler ve kalabalık bir öğrenci topluluğu izledi. 45 dakikalık iki bölümden oluşan gösterinin birinci bölümünde temizlik alışkanlığı ve öğretmen sevgisi, ikinci bölümde ise Nasrettin Hoca’nın yanı sıra Kemal Sunal, Hadise, Tarkan, Murat Boz ve Ankaralı Mahmut gibi ünlü sanatçıların kukla gösterileri sunuldu. Öğrenciler, gösteriler sırasında müziğe de eşlik ederek bol bol eğlendi.



İstanbul Üniversitesi Reklarasyon Bölümü Halk Edebiyatı Öğretim Üyesi Doktor Ertan Engin Tansı, “Harika bir kukla gösterisiyle Çaycumalı çocuklara merhaba diyoruz. Bundan sonra da Çaycuma Belediyesi ile çocuk üniversitesi kurmayı planlıyoruz. Çaycuma Kaymakamlığına, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, öğretmen ve öğrencilere desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Program sonunda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kukla gösterisini sunan öğretim görevlisi Ertan Engin Tansı’ya çiçek vererek teşekkür etti.











Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Genç karikatürist Paylaş Kiraz beşinci sergisini...

Haberi Oku