HASAD 40 YILINI ARŞİVLİYOR

Kültür - Sanat 28.07.2020, 17:01 28.07.2020, 17:05
6204
HASAD 40 YILINI ARŞİVLİYOR

1979 Yılında kurulan HASAD Halkoyunları Derneği, İnstagram hesabından başlatmış olduğu 'İYİKİLERİMİZ' adlı canlı yayın söyleşileriyle geçmişe ışık tutuyor.

Üç aydır devam eden canlı yayında bugüne 40 kişi ile söyleşi yapıldı. Kuruluşundan bu yana derneğin birçok organlarında görev yapan ve halen dernek başkanlığını yürüten Orhan Yazıcı şunları söyledi:

"Pandemi nedeniyle dernek faaliyetlerimizi geçici olarak durdurmuş bulunmaktayız. Bu boşlukta yönetim kurulumuz ile bir proje hazırladık. Köklü bir dernek olan Hasad’ın 40 yıllık dernek hayatındaki tüm emekçileri bulup, hem ekrana getirip hemde o yıllarda olmayan bu günün teknolojisinden faydalanıp tarihe imza atan her bireyi video olarak arşivlemek istedik. Dolayısısyla hem derneğimiz hem de emeği geçen herkesi ölümsüzleştirmiş olacağız. Ayrıca son iki haftadır aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı da yakınları ve aileleri ile birlikte andık. Üç aydır süren canlı yayınlarımız her hafta Pazar günü saat 21:00  @hasadhalkoyunlarigsk adresimizde yayına giriyoruz. Henüz yolun başındayız. Çünkü 40 yıllık camianın içinde çok dostluklar ve yolu geçenler olmuştur. Bu nedenle canlı yayınlarımız bir süre daha devam edecektir. Henüz seksenli yıllar işlenmektedir. Takipçilerimizi bekliyoruz. Kaçıranlar da sayfamızdan videoları izleyebilirler." (Halkın Sesi)
Yorumlar (0)
25
açık