Kültür - Sanat:
Hayal gibi bir gece
Edebiyat Öğretmeni Suat Ünal’ın ”Hayal” adlı albümünün tanıtım gecesi, Zonguldak’ta son yılların en muhteşem türkü şölenine dönüştü. Bir bölüm katılımcının ayakta izlediği konserde sahneye çıkan ünlü sanatçılar İlyas Şimşek Kulcan, Tuğrul Şan ve Nurullah Akçayır, olağanüstü performanslarıyla ayakta alkışlandı...

 

Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni, kentimizin tanınan müzik sanatçısı Suat Ünal’ın ilk albümü “”Hayal”” için düzenlediği tanıtım gecesi görkemli geçti. Konser son yıllarda Zonguldak’ta gerçekleşmiş, en muhteşem türkü gecesi olarak anılara geçti. Atatürk Kültür Merkezinde yapılan etkinliği tıka basa dolduran müzikseverlerin bir bölümü, konseri, ayakta izlemek zorunda kaldı. Albümde yer alan bazı parçaların orijinal kayıtlarından, kendi saunduyla dinlendiği tanıtım gecesinde sahneye çıkan ozan İlyas Şimşek Kulcan,  Ünal’a İstanbul’da müzik eğitimi veren ünlü sanatçı Tuğrul Şan ve albümün yönetmenliğini yapan TRT sanatçısı Nurullah Akçayır performanslarıyla izleyicileri büyüledi. Üç saate yakın süren konseri soluksuz izleyen Zonguldaklı müzikseverler, sanatçılara coşkulu alkışlarla destek verdi.

 

AKÇAYIR ZONGULDAK İZLEYİCİSİNİ ÖVDÜ

Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı’nın da izlediği gece albümün oluşum sürecinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi işle başladı. Suat Ünal albümde olan parçaları orijinal kayıtlarından dinleyicilere sunarken, albümde yere almayan başka birçok türküyü de canlı olarak seslendirdi. Salonu dolduran katılımcıların türkülere coşkuyla eşlik etmesi ortaya güzel görüntülerin çıkmasına neden olurken, bundan büyük keyif aldığını söyleyen ünlü sanatçı Nurullah Akçayır, “Böyle güzel bir ortam hiçbir yerde yok” diyerek Zonguldaklı müzikseverleri övdü. Tuğrul Şan’ın Doğu Anadolu’dan derlenmiş bir uzun havayı mikrofonsuz olarak çıplak sesle okuması büyük alkış aldı.

 

“KARADIR KAŞLARIN” TÜRKÜSÜNE SAHİP ÇIKALIM

Türkü aralarında yaptığı konuşmalarla albümün çıkış sürecini anlatıp emeği geçenlere teşekkür eden Suat Ünal, albümde de yer alan ““Karadır kaşların”” türküsünün Zonguldaklıların elinden gitmek üzere olduğunu söyledi. Ünal, “”Bu konuda farkındalık yaratmak için bu türküyü albüme aldım. Yıllardır Zonguldak türküsü olarak bilinen ‘Karadır kaşların’ Eskişehir türküsü olarak kayıtlara geçmek üzere. Bunu engellemek için türkünün Zonguldak’ta bir klibini çekmek istiyorum. Bu doğrultuda başta Valilik, Zonguldak Belediye Başkanlığı ve İl Kültür Müdürlüğü olmak üzere herkesten destek bekliyorum”” dedi. Tanıtım gecesi Ünal’ın katılan sanatçılara çeşitli hediyeler ve çiçek sunmasının ardından son buldu. Ünal konserin ardından dileyen katılımcılara albümünü imzaladı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“SATIŞ”IN ÇEKİMLERİ FİLYOS’TA TAMAMLANDI

Haberi Oku