Kültür - Sanat:
İSKELEYE heykelleri yapılsın
TEMA il Temsilcisi ve 67’liler Platformu kurucularından Berran Aydan, Devrekli şair Rüştü Onur’un 100’üncü ölüm yıldönümünde Rüştü Onur ve şair arkadaşı Muzaffer Tayip Uslu’nun Zonguldak iskelesinde heykellerinin yapılmasını teklif etti.

Aydan, sosyal medya üzerinden yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verdi.


“Zonguldak Belediyesi'ne önerimdir. Zonguldaklı bu iki şairimizin, Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur'un yeni sahil düzenlemesi kapsamında, eski iskelenin oralarda yanyana birer heykelleri yapılsa. Yüzleri denize dönük, İstanbul'dan gelen gemiyi beklerken. Hani hep beklemişler ya, gönderdikleri şiirleri Varlık Dergisinin yeni sayısında çıkmış mı, diye. Bence çok güzel olur böyle bir heykel.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Nejla Dogukan 2 ay önce

Bu iki değerli şairin anısını yaşatmak lazım kesinlikle katılıyorum ????

Misafir Avatar
Tufan 2 ay önce

cok sahane bir oneri bencede.bellimi olur acilisina kelebeğin rüyası oyunculari dahi gelebilir. Film iki sair adina zonguldak ta cekilmisti.

Misafir Avatar
Burak göktepe 2 ay önce

Kesinlikle..benim hayallerim arasında..iskelede hayallerimden biri zonguldakli sanatci siyasetci bilim insanlarimizin kültürel degerlerimizin heykelleri veya onlari yansitan onları anlatan ve zonguldak icin sembolik anlamlar taşıyan öğeleri yerleştirmeleri yapilabilse..ayrıca bununla birlikte şehir girişlerine zonguldak sembolleri koyulsa..kultur kenti muzesi insa edilse..tekneler ile kisa turlar duzenlenebilse keske sahilden Kilimliye falan..denize birkaç kaidesi yuksek heykeller olsa..tarihimizin onemli denizcileri zonguldaklı denizciler gibi..

Misafir Avatar
Ekrem Güllüdağ 2 ay önce

Harika bir Öner’i destekliyorum

Misafir Avatar
Zonguldak aşığı 2 ay önce

Bencede güzel olur, güzel bir öneri. en azından şairlerimizi bilmeyenlerde böylelikle tanımış olur.

banner228

Gezen Sinema Tırı Devreklilerle buluşacak

Haberi Oku