FLAŞ HABER
Kültür - Sanat:
Ölü duvarlara sanatsal dokunuş...

Karükatür ve Resim Sanatçısı Mete Arif Tokmak, Tevfik Fikret Sokak üzerindeki merdiven kenarındaki duvarlara Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu ve Kemal Uluser panolarından oluşan duvar resimleri çizerek, şairlerin ilkbahar ve sonbahar gibi geçen yaşamlarına atıf yapıyor.

 

Beraberindeki öğrencisi Serap Erke ile birlikte merdivenli sokağı edebiyatçı resimleriyle bezeyerek, güzel bir görünüme kavuşturmaya çalıştıklarını vurgulayan Mete Arif Tokmak, "Paydaş'daki duvar çalışmamızın klibini Timuçin Kaptan çekti; öğrencim Serap Erke ile birlikte çalışmayı oluşturduk. Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu ve Kemal Uluser panolarından oluşan duvar resimleri şairlerin ilkbahar ve sonbahar gibi geçen yaşamlarına atıf yapıyor. Çizimlerin orijinal olmasına dikkat edildi. Yer AKM'ye çıkarken Mithat Paşa merdivenleri, Tevfik Fikret Sokak." ifadesini kullandı.

Çalışma tamamlandığında şehrin ileri gelenlerinin katılımıyla bir açılış töreni düzenleneceğini belirten Tokmak, bunun şehrin diğer noktaları için de örnek teşkil etmesi dileğinde bulundu.

(Haber: Abdullah Karabacak)

 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TİYATRO MİZAH EVİ OYUNCULARI ZONGULDAK'TA

Haberi Oku