Pulat, İstiklal Marşının kabul edilişini kutladı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un eşsiz bağımsızlık mücadelesi veren Türk milletine armağan ettiği İstikâl Marşı'nın Meclis'te kabul edilişinin 100. yılı anıldı.

Kültür - Sanat 11.03.2021, 16:44
174
Pulat, İstiklal Marşının kabul edilişini kutladı

CHP Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklal Marşı'mızın TBMM tarafından kabul edilmesinin 100'ncü yılını andı.

Pulat, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik mücadelemizin de en önemli sembollerinden biri; aynı zamanda ülkemizi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin en önemli eseridir.

İstiklal Marşımız, ülkemizin zor zamanlarında, Milli Mücadele'nin en yoğun günlerinde yazılmıştır. İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur.

İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz." (Haber Merkezi)

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
19
açık