Kültür - Sanat:
'Resimlerime mutluluk ve emeği işlemeye çalıştım”
  

Zonguldak Güzel Sanatlar Galerisi’nde Ressam Vesile Şadıllıoğlu tarafından “Tuvalime Düşenler” adlı resim sergisi açıldı. Tüm-Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı Erol Yılmaz’ın açılışını yaptığı sergide Şadıllıoğlu’nun 50 eseri sergileniyor. Sergi 20 Mart Pazar gününe kadar ziyaretçilerine açık olacak.

Şadıllıoğlu ile birlikte sergiyi gezen Yılmaz, Şadıllıoğlu’nu kutlayarak “Eserlerine emeği, sevgiyi, doğayı, kardeşliği katmış. Eserlerinde kendi hayatını, sosyal hayatını, çalışma ve iş hayatını, dünyanın bütün koşullarını bir arada toplamış. Harika bir sergi olmuş. Bu serginin kendisine şans getirmesini diliyorum. Kendisine bundan sonra acıların olmadığı bir yaşam diliyorum. Bu sergiyle beraber çok daha mutlu günlerle beraber olmasını diliyorum.” dedi.

Şadıllıoğlu sergide yaptığı konuşmasında, katılımcılara teşekkür ederek “2003’te eşimi kaybettim. 2005’te annemi, 2008’de ablamı 2013’te ağabeyimi kaybettim. Bu üzüntülerle haşır neşir olurken resme sığınmayı düşündüm. 2004’ten beri bunlar çıktı. Üzüntülerimi resimlerime yansıtmadım. Resimlerime mutluluk ve emeği işlemeye çalıştım.” ifadelerini kullandı. (Aykut KARA)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vesile şadıllıoğlu 4 yıl önce

Sergi izlenimleriniz ve güzel yorumlarınız için değerli elaman ve gatenize teşekkür ediyorum

Misafir Avatar
vesile şadıllıoğlu 4 yıl önce

Tuvalime Düşenler RESİM SERGİME izlenimleriniz için teşekkür ediyorum.Sanatsal anlatımlarınız ve yorumlarınız çok anlamlıydı.Beni onurlandırdınız.Tekrar teşekkürler
www.halkinsesi.com

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
dilek alkan 4 yıl önce

Gurur duyduk sizinle vesile hanim. Tebrik ediyoruz. Emeginize yureginize saglik

-Beğenmedim(0)

banner228

Devrek’i Tanıttılar

Haberi Oku