Kültür - Sanat:
Selim Alan'dan festival açıklaması...

Uzun aradan sonra yapılması kararlaştırılan Zonguldak Karaelmas Kültür ve Sanat Festivali, iptal edildi. Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından yapılan açıklamada, Pençe Harekatı ve sonrasında gelen şehit haberleri nedeniyle toplum hassasiyetini dikkate alarak festivali iptal kararı aldığını doğruladı.

Selim Alan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“BASINA VE KAMUOYUNA

Vatandaşlarımızın teveccühü ve iradesi ile 31.Mart’ta göreve geldiğimiz Zonguldak Belediyesi’nde, modern Belediyeciliğin gerekliliklerine ilişkin tüm alt yapının oluşturulması, daha mutlu bir Zonguldak için tüm planlamaların yapılması adına gece gündüz demeden yoğun bir gayretin içindeyiz. Yakın gelecekte inşallah bu çabalarımızın sonuçlarını tüm Zonguldak hissetmeye, görmeye, özlediği, beklediği hizmetlere kavuşmaya başlayacaktır. Bu noktada vatandaşlarımızın arzu ettiği, bizimde 31 Mart yerel seçimlerinde dile getirdiğimiz ve çok önemsediğimiz 16. Karaelmas Kültür ve Sanat Festivaline ilişkin olarak, 26 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon planımızı kamuoyu ile daha önce paylaşmıştık.

Festivale ilişkin komitemizi Nisan ayında büyük hızla oluşturmuş, çok başarılı geçeceğine inandığımız etkinlikleri de kısa zamanda planlamıştık.

Ancak bu süreçte 27 Mayıs’ta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan ve büyük bir başarı ile devam eden, ancak maalesef şehit haberlerini de aldığımız Pençe Harekâtının toplumumuzun geniş bir kesiminde hassasiyeti artırdığını gözlemlemekteyiz.

Komitemizce, sürece ve ülke gündemine geniş bir açıdan bakmaya çalışılarak, sınırlarımızda devam eden operasyonlar, siyasi iklim ve toplum hassasiyeti doğrultusunda, meclis üyesi arkadaşlarım ve festival komitemizin ortak kararı ile şu an için festival programımızı iptal etmenin daha doğru bir davranış olacağı tarafımızca değerlendirilmiştir.

Bu karar, Zonguldak’ta eğlenceden müziğe, sanattan kültürel etkinliklere, muhteşem organizasyonlar ile halkımızı buluşturmak için duyduğumuz özlemi ve sabırsızlığımızı çok daha artırdığını ifade ederek tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, muhabbetle kucaklıyorum”

ALEYNA TİLKİ KONSERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Bu arada festival kapsamında konser vereceği kararlaştırılan Aleyna Tilki ismine AKP’lilerin bir kısmından itiraz gelmiş ve sosyal medyadan konserin iptali için kampanya başlatılmıştı.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler
FestivalAçıklama
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kömürkentli 1 yıl önce

Sen de yalan çıktın başkanım ne hizmet var ne festival.gelen gideni aratacak sanırım

Misafir Avatar
Bircan karaca 1 yıl önce

Baskanım en dogru karar sehıtlerımız varken eylenmek haramdır biıbize

Misafir Avatar
Bu sehrin çocuğu 1 yıl önce

Bıktık artık şehitlerimiz üzerinden boş boş siyaset yapmanızdan.düğünlerde göbek atmayı biliyosunuz ama

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
irfan 1 yıl önce

şehitleri bahane etme başkan...inanmıyorum...

Misafir Avatar
Madenci 1 yıl önce

İptal etmek,le iyi yaptınız başkanım.şu sıralar uygun olmazdı zaten.

Misafir Avatar
Kemal Yurtbay 1 yıl önce

Belediye başkanlarının başına eski meslek ünvanı yazılması şartı mı vardır? Başkanın önceki mesleği doktorluksa "Dr." ünvanı konuyor da; örneğin başkanın önceki mesleği kasaplıksa, başına "kasap" ünvanı, pazarcı ise "pazarcı" ünvanı neden konmaz?

Misafir Avatar
Ali tan 1 yıl önce

Sıçamayan kıç çavdar ekmeğine mana bulurmuş

banner228

Köy Okullarından “Sevgi Çiçekleri” Şarkısı

Haberi Oku