Kültür - Sanat:
Şenses Us'un 2. Şiir Kitabı çıktı

Özel haber

Şenses Us’un 2. Şiir Kitabı çıktı...

İLESAM üyesi şair, ressam Şenses Us’un ikinci şiir kitabı ( Yüreğimdeki Volkan ) Yade yayınlarında çıktı. Şenses Us Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada her zaman yaptığı gibi kitabının gelirlerini hayır kuruluşlarına bağışlayacağını açıkladı .

Şenses Us kitabının kapak resmini de kendisi çizdi.

Şenses Us kimdir:

Daha önce Üç kişisel, 14 de karma yağlı boya resim sergisi ve şiir kitabının gelirlerini yardım kuruluşlarına bağışlayan Şenses Us, ikinci şiir ( Yüreğimdeki Volkan ) adlı kitabının gelirlerini de bağış yapacaktır.

Şenses Us, Kayseri Talas’ta dünyaya geldi. Çocukluğu, gençliği ve tahsil hayatı Ankara’da geçti. Eşinin işi gereği uzun yıllar Zonguldak’ta yaşamış, eşinin vefatıyla tekrar Ankara’ya dönerek çalışma hayatına başlamıştır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde Türkiye Taş Kömürü Kurumundan 2006 yılında uzman olarak emekli olmuştur. İki çocuk annesidir.

Son yıllarda hobilerine resim ve şiiri de ekledi. ‘Adını Koyamadığım Sevdam’ sanatçının ilk şiir kitabıdır.

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) ve Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) üyesidir.

Şenses Us; Üç kişisel, 14 de karma yağlı boya resim sergisi ve şiir kitabının gelirlerini yardım kuruluşlarına bağışlamıştır.

Şenses Us iki oğlundan birisini ünlü bir kalp cerrahı profesör,diğerini başarılı makina mühendisi ve aktif iş adamı olarak ülke hizmetine kazandırmıştır. (Sermet AKSU)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Altıyedi’nin 3. sayısı çıktı

Haberi Oku