Kültür - Sanat:
Kdz. Ereğli Belediyesi Ramazan ayı nedeniyle Erdemir ofis binası yanındaki boş alana yaklaşık bin 500 kişilik iftar çadırı kurdu. İftar programında zaman zaman yemek dağıtımı nedeniyle vatandaşlar arasında tartışmalar yaşandı. Ezanın okunması ile birlikte protokol ve bazı vatandaşlar iftarını açarken, bazıları ise dakikalarca yemek kuyruğunda beklemek zorunda kaldı. İftarın ardından sahil bandında çeşitli gösteriler yapıldı. Amfi Tiyatro yanındaki alanda yapılan ateş şov vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Konser için Kdz. Ereğli ilçesine gelen sanatçı Uğur Işılak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı Dombra şarkısının AK Parti tarafından seçim müziği olarak kullanılmasının ardından, sanatçı şarkının bu kez orjinalini seslendirdi. Uğur Işılak Necip Fazıl Kısakürek'in ünlü şiiri "Sakarya" nın sözleri ile bestelediği şarkıyı da seslendirdi. Konser sırasında hayranlarını coşturan uğur Işılak, konserde son şarkısını Dombra'ya ayırdı. Dombra'yı orijinal sözleri ile seslendiren Uğur Işılak hayranlarından büyük alkış aldı.

Konser sırasında Ramazan ayının insanlara getirdiği güzellikleri anlatan Işılak, herkese Ramazan ayının sonunda en güzel bayramı edenlerden olmaları temennisinde bulundu. Işılak konser sırasında yaptığı konuşmasında "İnşallah Ramazan'ın sonunda en güzel şekilde bayram edenlerden oluruz. Her Ramazan' da bir sevinç ve kararlılıkla ve Ramazandan hemen bir iki gün evvel aldığımız kararlarla yola çıkıyoruz. Geçenlerde bir büyüğümüz dedi ki; 'As olan Ramazan' da oruç tutmak değil. Amaç oruç olamaz. As olan insanın oruçla kötülüklerden arınmasıdır' dedi. Gerçekten Ramazan ayı bu kötü alışkanlıklarımızdan kötü hasetliklerimizden kurtulmanın bir fırsatı. İnşallah bu kötü hasetliklerden kinden, nefretten, kavgadan, kavga dilinden, kavga üslubundan farklı görüşlerde olan insanları zemmetmekten, yermekten küçük görmekten kurtulduğumuz bir ay olur inşallah Ramazan ayı" dedi.

Uğur ışılak konseri Yatsı Ezanı'nın okunmaya başlaması ile sona erdi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TİYATRO MİZAH EVİ OYUNCULARI ZONGULDAK'TA

Haberi Oku