FLAŞ HABER
Kültür - Sanat:
Zonguldaklı Yazarların Kitapları Cezaevine gitti!

    Zonguldak Sergi Odası, tiyatro oyuncu Nazlı Masatçı'ya Zonguldaklı Yazarların (İrfan Yalçın, Erol Çatma, Hikmet Kuşhan) kitaplarını gönderdi.

    Masatçı hakkında 2010 yılında, İzmir Alsancak'ta vicdani ret hakkının tanınması ve tutuklu vicdani retçi İnan Süer’in serbest bırakılması amacıyla yapılan eylemde sergilediği sokak tiyatrosu nedeniyle hakkında TCK’nın 318’inci maddesi uyarınca ‘Halkı askerlikten soğutmak’ suçlamasıyla dava açılmıştı. 6 ay ceza alan Masatçı, geçtiğimiz günlerde cezanın infazı için tutuklanarak İzmir Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Masatçı OHAL KHK'si ile kapatılan Yenikapı Sanat Tiyatrosu'nun oyuncularındandı. Suçlamaya konu olan oyun Gogol'un Palto öyküsüydü.

    Oyuncular Sendikası'nın sosyal medya hesabından da Masatçı'nın cezaevine gönderilmesine ilişkin mesaj paylaşıldı. Mesajda "Nazlı Masatçı'nın derhal serbest bırakılmasını, oyuncular ve oyunlar üzerindeki baskının sonlandırılmasını talep ediyor ve her tür baskının takipçisi olacağımızı yineliyor, buradayız diyoruz" denildi. (Haber merkezi) 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“80’ler dizisi oyuncuları BEÜ’de

Haberi Oku