Genel Haberleri Tümü

Barış ve huzura vesile olsun

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yurdumuzda gerginliklerin en üst noktaya taşınıp kardeşlik ortamının, karanlık güçlerce, linç iklimine çevrilmeye çalışıldığı bugünlerde idrak etmeye başladığımız mübarek ramazanın toplumsal barış ve huzurun sağlanmasına vesile olması en büyük arzumdur” dedi.


Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tüm İslam âlemiyle birlikte rahmet ve bereket ayı ramazana ulaşmanın huzurunu yaşıyoruz. Nefislerin terbiye edilip af ve mağfiret kapılarının sonuna açıldığı bu ay, aynı zamanda barış ve huzur ayıdır. Ramazan’ın feyz ve bereketinden istifade etmek isteyen Müslümanlar, günün her anını ibadet duygusu içinde geçirirken, hayır hasenat ve hoşgörüsü sahibi olur, geçmiş günahları için tövbe istiğfarda bulunur. Bu ayda oruç tutmak kadar samimi kalple yoksullara yardım etmek, düşkünleri sevindirmek, insani hasletleri çoğaltmak da büyük sevaptır. Ramazan aynı zaman da insanlara büyük bir gönül zenginliği de verir” dedi.

 

TOPLUMSAL BARIŞIN SAĞLANMASI YAŞAMSAL ÖNEMDE

Kantarcı açıklamasını, “Yurdumuzda gerginliklerin en üst noktaya taşınıp kardeşlik ortamının, karanlık güçlerce, linç iklimine çevrilmeye çalışıldığı bugünlerde idrak etmeye başladığımız mübarek ramazanın toplumsal barış ve huzurun sağlanmasına vesile olması en büyük arzumdur. Ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel gelişimi için toplumsal barışın sağlanması yaşamsal önemdedir. Bunu sağlamanın yolu da millet iradesini tek ve vazgeçilmez sayan eksiksiz demokrasiden geçmektedir. Çağdaş demokratik değerleri güçlendirip siyasal hayatımıza belirleyici öge olarak ne kadar hakim kılabilirsek, huzur ve barış ortamı da o derece gelişecektir. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bu düşünce ve duygularla başta aziz Çaycumalılar olmak üzere, tüm İslam aleminin mübarek ramazan ayını kutluyor, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları