Genel Haberleri Tümü

Devleti babalarının çiftliği yaptılar

Karadeniz Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sinan Yıldırım’ın yaptığı paylaşımlar, yandaşların devleti nasıl parsellediğini ortaya koydu.


AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana devlet içinde yaptığı kadrolaşma dudak uçuklatıyor. Kadroları bölüşemeyen yandaşların kendi aralarındaki kavgada kullandığı pervasız dil, devletteki çürümenin eriştiği boyutu gösteriyor. Sistemli yıkım politikalarıyla kamuda kıdem, liyakat, başarı gibi ölçütleri yok eden AKP’liler, devlet kademelerine yapılan atamaların tümüyle siyasal gerekçelerle dayandığını ortaya koymaktan çekinmiyor. Yönetici düzeyindeki bir devlet memuruna yakışmayacak şekilde siyasal ve ideolojik pozisyonlarını açıklarken, ona buna tehdit dolu göndermeler yaparak yapılan paylaşımlar, uğradıkları güç zehirlenmesinin boyutlarına da işaret ediyor. Muhalif fikirlere sahip kamu çalışanları ipe sapa gelmez gerekçelerle en ağır şekilde cezalandırılırken, bu tip paylaşım yapan yandaşlar hakkında hiçbir soruşturma açılmaması kendilerini daha da cesaretlendiriyor.

DEVLET MEMURU AKP’YE AKILDANELİK YAPABİLİR Mİ

Son olarak Karadeniz Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sinan Yıldırım sosyal medya hesabında, normal koşullarda suç sayılacak şok paylaşımlara imza attı. Devleti babasının çiftliği gibi gören ve her şeyin yalnızca kendi gibilere hak olduğunu düşünen Yıldırım, Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan atamaları beğenmeyince, yetkililere resmen posta koydu. Paylaşımında, “Uzağa gitmeyeceğim! Geçmişten bugüne aile boyu Reisçi olan bir ağabeyim zar zor şube müdürü oluyorken tescilli FETÖ’cü bir günde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olabiliyorsa milletin tokadı boşuna değildir” diyerek, yapılan atamalarda kullanılan ölçütleri de açıklıyor. Yıldırım, kamuda yönetici olduğu halde, daha da ileri gidip, “1-Şuursuz yandaşlardan kurtulmalıyız. 2- Menfaatçi çakallardan kurtulmalıyız. 3- Siyaseti ve bürokrasiyi baştan aşağı yenilemeliyiz. Yoksa millet tamamen gömecek sandığın dibine” şeklinde paylaşımıyla AKP’ye, akıldanelik de yaptı. 

BU PAYLAŞIMLARI YAPACAK CESARETİ NEREDEN ALIYOR?

Halkın Sesi kamu adına soruyor: Siyasetle uğraşması açıkça yasak olan bir kamu görevlisi Devlet Memurları Kanunu’na göre açıkça suç sayılacak bu fiilleri bu kadar rahat nasıl işleyebiliyor? Kamuda yönetici pozisyonundaki bir görevli, devlet ciddiyetiyle hiç bağdaşmayan paylaşımları yapacak cesareti nereden alıyor? 

İdeolojik pozisyonunu bu kadar net şekilde ortaya koyan ve militanca davranan kişilerin yansız hizmet verebileceğine, yetkililer de inanıyor mu? Kamuda atama ölçütleri arasında “Reisçi olmak”, ya da olmamak gibi bir ölçüt mü var? Yoksa devleti bu kadar töhmet altında bırakan, kendinin üstü durumunda olan kişileri FETÖ’cüleri kollamakla suçlayan Yıldırım hakkında ne gibi bir işlem yapılması düşünülüyor?

  


Yorumlar
 • Niye

  Her yorumu neden onaylamiyorsunuz. Hani fikir dusunce pzgurlugu... Nerde...

  cevapla
 • Emine sezer

  Bence gazetenin adini degistirin. Fitnenin sesi koyun... Hazim sorunu yasayanlara sodalar benden...

  cevapla
 • Mustafa Akkaya

  Ak partinin kadrolasip kadrolasmadigini anlamak icin memur kesiminin yogun oldugu semtlerdeki sandik sonuclarina bakmak gerekir.buradada ak partinin oyu 35 civaridir.yani hizli bir sekilde kamuda kadrolasmalidir.Kendi siyasi fikirlerini ogrencilerine dayatmaya calisan ogretmen kamu gorevlisi degilmi.Kaldiki Sinan bey sahsi fikirlerini beyan etmis.nerde kaldi sizin dusunce ozgurlugu hikayesi.Adam basarili bir egitimci macasi yiyen alsin bakalim gorevden .Sinan beyi gorevden alirlarsa ben ve benim gibi bircok velide cocugunu o okuldan alir.

  cevapla
 • Haklının yaninda

  Bu ülkede kendi görüşlerini söylemek te suç oldu artık. Kendinize gelince Herkes özgürdür diyorsunuz ama kimse özgür deGil. İnsanları düşüncelerini söylüyor yazıyor çiziyor diye yargiliyosunuz hemen birşeyler yapıştırıp düşman ilan ediyorsunuz. Yasak filan diyorsunuz da çokta siyasi birşey paylasmamis adam. Başka haber bulamadınız mı. Ben bu yazılarda yanlis birşey görmüyorum sahsen, bukadar olay yaomayin bence. Zorunuza giden birşey olmuş demekki bukadar uzun uzun yazdığınıza göre;)

  cevapla
 • Veysel

  Bir veli olarak Vatan millet sevdalısı Müdürümüz Sinan beyi seviyor , devletine yaptığı hizmetler için takdir ve teşekkür ederim.

  cevapla
 • FA

  Adam doğru diyor ...kripto fetöcü öğretmen çok...

  cevapla
 • asmalı durmuş

  bu haberin amacı ne vatanını seven biriymiş niye hainmiş gibi haberi yapılıyo bu müdürle tanışırsam tebrik edecem

  cevapla
 • Akpartili

  adam yanlış ne yazmış.oy verdiği partinin yanlışlarını yazmış.fetoşçuların atanmasına kızmış.siyasetmi bu.ama cesur adammış.pkklı öğretmenler var neler paylaşıyorlar.devlete katil bile diyorlar.bunları haber yapın.

  cevapla
 • Son Osmanlı

  Krallllllll... Seni sevmeyen ölsün

  cevapla
 • Akil

  Çoğu öğretmen derste öğrencilerine siyasi görüşünü adapte ederken susuluyor.Eğitimcilerin çoğu öyle yada böyle siyasete bulaşıyor.Sinan beyin galiba içi dışı bir.En azından derste siyaset yapmıyor.Büyüklere sosyal medyadan yazıyor.15 Temmuzda ilk sokağa vatanı için çıkanlardan biridir

  cevapla
 • gıcık

  şimdi ben anlamadım bu kişi ne yapmış.kafasına göre yazmış çizmiş.yanlış şeylerde yazmamış.helal olsun demek gerekmezmi.

  cevapla
 • ACI HAKiKAT

  Adam aslinda dogrulari soyluyor. Bunun Reisci olmakla ne alakasi var. Farz edelimki, baska dusunce veya inanistasiniz... Suursuz,menfaatci, cakal, bukalemun, omurgasiz adamlari siz yaninizda calistirir misiniz? Ayrica fetocular ile ilgili tespitleri ve uyarulari bu vatani sevip vatan icin canini verecek bir Turk evladini niye rahatsiz eder ki!!! O zaman kokte sorun var!!!

  cevapla
 • Fth

  Söylediklerinde haklılık payı olmakla birlikte doğruyu söylemek doğru ama her doğru her yerde söylenmez bunu bilmeli.....ama bu müdür yürek yemiş kardeşim

  cevapla
 • Ejdadin torunu

  Seni seviyorum. Yavru kurt

  cevapla
 • kadir

  adam doğru söylemmiş fetöcüler milli eğitimde hala aktifler darbede görev alan bir komutanın kardeşini yarın iyi bir okula okul müdürü olarak atayacaklar

  cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları