Genel Haberleri Tümü

Vicdanı da Taşdan!

Milli Eğitim camiasında muhalif sendikalara üye öğretmenlerin kıyımı sürüyor… Her kararın altında onun imzası var…

 
Vicdanı da Taşdan!
 
Zonguldak’ın eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan birbirinden skandal kararlara imza atarak vicdanları kanatıyor. Tarafsızlığını unutup tam bir “AKP bürokratı” gibi davranan Taşdan soruşturmalarını yaptığı tüm dosyalarda kendilerine yakın bürokratları açık şekilde kollarken muhalif görüşlülere olabilecek en ağır cezaların verilmesini sağlıyor. Son olarak Fener Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Durmuş hakkında ileri sürülen uyduruk iddiaları yeterli bularak “sürgün” ve “kademe ilerlemeyi durdurma” gibi verilebilecek en ağır cezanın verilmesine önayak olan Taşdan, bu tavrıyla tüm Zonguldak’ın yüzünü karartıyor. Kendi gibi düşünmeyen herkese düşman gibi davranan Taşdan, kamuoyundan gelen tüm tepkilere rağmen, militan ruhuyla çalışmaya devam ediyor.

BAŞARIDA SONUNCU, ATAMADA ŞAMPİYON

Daha önce hakkında çok daha ağır iddialar bulunan Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in dosyasını adeta sürüncemeye bırakarak görev süresini uzattıkça uzatan Taşdan, bir başka dosyadaysa, soruşturmasını yaptığı memurun hakkındaki iddialar mahkemece asılsız bulunduğu halde Alalplı’ya tayinini sağladı. Görev yaptığı süre içinde ilde eğitimin kalitesinin artırılması yönünde tek bir adım dahi atamayan, Zonguldak’ın bu alandaki tüm göstergelerde dibin de dibini görmesine neden olan Taşdan, kadrolaşma yolundaysa dev adımlar attı. Zonguldak’taki neredeyse tüm okul müdürleriyle Milli Eğitim Müdürlüğündeki diğer yöneticilerin malum sendika üyelerinden olmasını sağlayan Taşdan, o sendika üyeleri yazılı sınavlarda düşük sonuçlar alsa da mülakatlarda yüksek puan vererek görevde yükselmelerini sağladı.
 
DURMUŞ, GÖREVE İADE EDİLSİN​

Taşdan’ın son icraatı ise Fener Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Murat Durmuş’u Çankırı’ya sürgün ettirmesi oldu. Derste öğrencilerinden İslami Dönem Türk Edebiyatı ile İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı’nı karşılaştırmalarını ve farklılıkları yorumlamalarını istediği ve yine ders esnasında ezan okunurken camı kapattırdığı ileri sürülen Durmuş’u “Halkı din ve mezhep ayrımcılığına sürüklediği” gerekçesiyle sürgünle cezalandırılması, kamu vicdanını bir kez daha incitti. Okul Aile Birliği Başkanı ile okul öğrencilerinin bizzat Vali Erdoğan Bektaş’a itirazına karşın sonuçta bir değişim olmaması, kamuoyunda üzüntüyle karşılandı. Halkın Sesi sıralansa sayfalar dolusu yanlış karara imza atan Vali Yardımcısı Taşdan’ı önüne gelen soruşturmalarda objektif davranmaya, Murat Durmuş’u da derhal eski görevine iade edilmesini talep ediyor.

Yorumlar
 • Sorgucu

  yaptığı yalan soruşturmalar ile kendisinden olmayan insanlara haksız ve yanlı kararlar ile cezalar verip görevlerinden el çektiren bu kişinin, bir kısmı mahkemeler ile görevlerine geri dönen bir kısmı mahkeme kararına rağmen geri döndürülmeyen , bir kısmı ildeki kurullarca kendisine verilen cezanın kaldırılmış olmasına rağmen görevlerinden alınan ve mahkeme süreciyle uğraştırılan kişilere karşı utanılacak yüzü kalmış midir acaba ? bu kisilere kul hakkı, sabah akşam aç karna tükettikleri bir kavram olmuş. sözde dindar nesiller yetiştirecek olan bu kişiler bu davranışlarını bu nesillere nasıl anlatacaklar , nasıl örnek olacaklar ? acaba yerlerine geçmeleri için hazırlanan yandaş nesillerin bu davranışları daha ileri boyutlara taşıması için mi yüreklendirecekler ?

  cevapla
 • Vatandaş

  Benden olmayanın Allah belasını versin kafasıyla en yüksek makama gelsen ne yazar. Murat hoca kimsenin fikir ve inancına saygısızlık yapacak bir insan değil. Kılıf uydurmuşlar sürmek için.

  cevapla
 • Karakter

  vicdanlı olmak Allahin bir nimeti. namuslu olmakta öyle. hele beddua yerine dua almak herkese nasip olmuyor işte.(sana hiç nasip olmayacak)

  cevapla
 • eğitim şart

  zonguldak sınavlarda 10. olduysa öğretmen,çğrenci ve veliler sayesinde olmuştur.kapıcı ve taştan ve bektaş gibileri alın ilk beşe girer

  cevapla
 • Erol K

  http://www.pusulagazetesi.com.tr/lgs-aciklandi-10-numara-zonguldak-124264-haberler.html başarıda türkiye 10. suyuz.

  cevapla
 • sedef

  ihl!

  cevapla
 • hesap

  ihl den işitme engelliler lisesine gelen bedenci ne yapmıştı

 • akıllı ol

  ensarın paydaşları böyle olur,kendisinden olmayana yaşam hakkı yok,bunlarada acımak yok,nereye giderlerse nereye girerlerse girsinler bugün çektirdiklerinin hesabı sorulmalı

  cevapla
 • gerçek

  çocukların ve velilerin ifadesini bakanlık müfettişleri alsın, .gerçekler dökülür yönlendirenler ortaya çıkar.

  cevapla
 • muhafazakar

  zeki tosun uyuyormu,bu adamın zonguldaka kötülüğü yeter artık

  cevapla
 • Bunu bilir o

  "bana zulmederek hakkımı gasbedenden, hakkımı al, Allah'ım."....

  cevapla
 • Güneş

  facebook hesabına bakın kim olduğunu görürsünüz

  cevapla
 • Hazır kıta

  zonguldak ın adını bunlar kirletiyor. eğitimci düşmanı

  cevapla
 • Adalet

  kişisel düşünceleri için dini kullananlar kamuda çalışmasın

  cevapla
 • Vatandaş

  bu gibi gücü yalayan ve yaranmaya çalışan bürokratlar ak partiye iyilik değil nefreti körüklüyorlar.bilinsin isterim.

  cevapla
 • Vatandaş

  bu gibi gücü yalayan ve yaranmaya çalışan bürokratlar ak partiye iyilik değil nefreti körüklüyorlar.bilinsin isterim.

  cevapla
 • Süleyman

  Nevzat,defol git burdan

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları