Spor Haberleri Tümü

MELİKE RÜZGARI

Fenerbahçe adına katıldığı son yıldızlar kategorisinde piste çıkan Melike Malkoç, madalyaları sildi süpürdü

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen ve 3-4 Ağustos tarihleri arasında Bolu’nun ev sahipliği yaptığı Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonası sona erdi. Atletizmde ilimizin gururu olan sprinter atlet Melike Malkoç,  şampiyonaya damga vurdu.

4X4 MELİKE

Pistlerde ilimizin ve ülkemizin gururu olan Melike Malkoç, Bolu’da fırtına gibi esti. Geleceğin yıldız atleti olarak gösterilen ve katıldığı birçok ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda elde ettiği başarılarla atletizm camiasının göğsünü kabartan Melike, Bolu’da son olarak yıldızlar kategorisinde mücadele etti. Fenerbahçe adına Yıldız Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda 4 dalda piste çıkan milli atlet, katıldığı 100 metre, 200 metre, 4x100 ve İsveç bayrak yarışlarının tamamında şampiyon oldu. Elde ettiği birinciliklerle kürsünün ilk basamağına çıkan Melike, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kızlarda elde ettiği şampiyonluğa büyük katkı sağladı.

 SİLDİ SÜPÜRDÜ

Yıldızlar kategorisinde 100 metre ve  200 metrede piste çıkan Melike,  100 metrede 12,13, 200 metrede 25, 37’lik rakipsiz olduğunu ispatladı. Bu iki dalda şampiyonluğu kimseye kaptırmayan sprinter atlet,  Elednora Deniz Horasanlı, Şevval Ayaz ve Nefise Karatay üçlüsü ile çıktığı 4x100 ve isveç bayrak yarışlarında da ipi göğüsledi.  Fenerbahçe 4x100 takımı 48,06’lık derecesiyle kürsünün ilk basamağına çıktı. Yine bu dörtlüden oluşan isveç bayrak takımı 2.15.40’lık derecesiyle rakiplerini saf dışı bıraktı.

 

Eren ARSLANYILMAZ

 

***Katıldığı tüm branşlarda  birincilik kürsüsüne çıkan milli atlet, Fenerbahçe’nin kızlarda şampiyon olmasına katkı sağladı.

 

Spor Toto Yıldızlar Atletizm Ligi’nde Fenerbahçe, erkekler ve kızlarda şampiyonluğa ulaşarak çifte kupa mutluluğu yaşadı. Bolu’da iki gün süren yarışmalarda erkeklerde 208 puan toplayan Fenerbahçe, 197 puanlı ENKA ve 146 puanlı Galatasaray’ın önünde şampiyon oldu.

Yorumlar
  • nazif küçükbay

    spor il müdürü utansın atletizmcileri kovmak için her şeyi yaptı

    cevapla
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları