ZONGULDAK Haberleri Tümü

Doktor Bunu Yaparsa!

Hamile kadına dördüncü çocuğunu doğuracağı için fırça atan doktor, “Rabia” işareti yaparak “Buna mı güveniyorsunuz?” dedi.

Doktor Bunu Yaparsa!

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda iki aylık hamile Nesime Gülay, muayene olmak için doktor tarafından siyasi tacize uğradığını ve azarlandığını iddia etti. Halkın Sesi’ne konuşan sekiz haftalık hamile Nesime Gülay, tiroit bezlerinin yetersiz çalışması nedeniyle sevk edildiği Atatürk Devlet Hastanesi dahiliye uzmanı İdris Yıldız tarafından dördüncü çocuğuna hamile olduğu için yüksek sesle bağırmak suretiyle azarlandığını belirterek, “Yanımda bulunan komşumla birlikte muayene için içeri girdiğimde doktor kaç çocuğum olduğunu sordu. Üç çocuğumun olduğunu söyleyince eliyle dört işareti yaparak, ‘Buna mı güveniyorsunuz? Bunun anlamı rabia değil. Bu zamanda yanlışlıkla çocuk da olmaz. Çocuğun sakat doğabilir’ diyerek bağırdı. Neye uğradığı mı şaşırdım çünkü siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmayan biriyim. Rabia işaretinin de ne anlama geldiğini bilmiyorum. Eve geldiğimde eşime sorup öğrendim. Bir ara çocuğu aldırmak istedim. Yaşadığım bu kötü olay nedeniyle günlerdir uyuyamıyorum” dedi. 

Halkın Sesi muhabirinin sorularını yanıtlayan Nesime Gülay’ın eşi Hüseyin Gülay ise olayı duyar duymaz hastane Başekimi Hasan Tosun ile görüştüğünü, kendisinin gerekli uyarıları yapacağını bildirdiğini söyleyerek, “Eşim o günden itibaren sürekli ağlıyor bir ara çocuğu aldırmayı bile düşündü. CİMER’e gerekli şikayetlerimi yaptım, yasal yollardan da sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Çocuk yaparken doktordan mı izin alacaktık. Eşimin yaşadığı psikolojik tramvayı bir düşünün. Doktorumuz, azda olsa düşük riski olduğunu söyledi. Bir doktor hangi hakla hamile bir kadına siyasi gönderme yaparak bağırabilir. Bizim vergilerimizle maaş alan biri ne benim eşime ne de başkasına böyle davranamaz. Başka hastaların da benzer muamele görmemesi için doktor bile olsa yanına kalmamasını istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar
 • Ayşen

  Kesinlikle tek kelimey le Mükemmel bir Doktor günahına girmeyin.

  cevapla
 • NUR

  İdris Yıldız doktorumuz bu güne kadar tanıdığım dr lerden en iyisi insanı sabırla dinleyen şakacı tedavilerinde çok çok kesinliklikle iyi bir dr. Benim eczanem'den alın diye ne birşey dedi nede başkasından duydum doktorumuzu çekemeyenler var Allah herkesi kalbine göre versin herkesede tavsiye ediyorum. Mükemmel bir Doktor. Alah yolunu açık etsin.

  cevapla
 • Yavuz doğan

  İdris, herşeyden önce adam gibi adamdır... Gidin kozlu 19 mayıs mahallesine bir kişi çıkmaz idris'i sevmeyen...

  cevapla
 • Kemal gebeş

  Bence bu bir komplo Dr İdris bey hastalarıyla hiçbir zaman bağırarak konuşmaz tam tersi şaka yollu güler yüzlü hitap eder lütfen Dr İdris beye sahip çıkalım

  cevapla
 • Sevim Uzun

  Hanımefendi yanlış anlamış olmalı, yıllardır kendisinin hastayım davranışları olsun, yönlendirmesi olsun kendisinden çok memnunum.Dinilenlerle ilgili hiçbir konuşmalarına rastlamadım. Lütfen doktorlarımızı küstürmeyin!!!

  cevapla
 • Emine E.

  Dr.İdris beyin yıllardır hastasıyım samimiyetle hastasıyla yakından ilgilenen elinden geldiĝinin en iyisini yapma çalışan bir dr.dur.Burada bi yanlış anlama olduĝu kesin bu tepkiside hastasını düşündüĝü içindir hiç bir zamanda hastalarına eczane konusunda baskı yapmaz lütfen konuyu saptırmayın bir dr.kolay yetişmiyo emeĝe mesleĝe saygılı biraz olsun hoşgörülü anlayışlı olalım elimizdekilerin kıymetini bilelim bu kadar verimli bütün enerjisini insanlara hizmet için harcayan bir insanı doktor olduĝuna pişman etmeyelim.Saygılarımla

  cevapla
 • K.ç

  O kadar yorum yapılıyor ama neden hepsi benim eczanemden ilaç alın demedi diye yazıyorsunu anlamıyorum olayı nereden alıp nereye vuruyorsunuz

  cevapla
 • OYA BAL

  Yıllardır İdris Bey'in hastasıyım.Hastasıyla çok ilgilenen,saygılı, gereken tüm bilgileri veren bir doktor.Hastası da fazla.Bazen muayene için gün bile alamıyoruz.İyi bir dr olmasa Ona kimse gitmez.Ben devamlı başka eczaneden ilâç alıyorum.Benim eczanemden ilâç alın dediğini hiç duymadım.Yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.InşAllah hasta ve hasta yakınıyla aralarındaki sorun tatlıya bağlanır.

  cevapla
 • Nilüfer Çağlı

  Yıllardır hastasıyım ve yıllardır da Aslı Yıldız eczanesinden ilaç alırım evli olduklarinı bile yeni öğrendim bir kere bile ordan ilaç alın dediğini duymadım eşimde aynı şekilde hastası benim tanıdığım naif insanlardan birkaçılar .Üstelik hastasıyla o kadar ilgilenirki eminim bir yanlış anlamadır. Hayatımızdaki işini düzgün yapan egosuz insanları kaybetmeyelim lütfen . Geçen rast geldim mesela yaşlı bir teyzeye açıklama yapıyor teyze anlamıyor .Bıkmadan usanmadan ona o kadar güzel anlatiyoki durumu ilaçları insanin evladı olsa o kadar ilgilenir . Güzel bakarsan güzel görürsün saygılarımla.

  cevapla
 • Tarık çağlı

  Dr. İdris yıldızın yaklaşık 5 yıldır kronik rahatsızlığımdan dolayı hastasıyım Zonguldak ta hastasıyla samimi bi şekilde ilgilenen nadir doktorlardan biridir. Ve tedaviyide sonuç almadan bırakmaz. Her gittiğimde de kronik hastalığımdan dolayıda bir sürü ilaç kullanırım bikerede demediki benim eczaneden al diye. kesinlikle görevinin başındada siyasi bi hareket yapacağınada asla inanmam. Zonguldak ta böyle hastasıyla ilgilen doktor durmuyor bunuda kaçırmayalım. Çocuk mevzusunuda söylediysede gastasınin sağlığını düşündüğü için söylemiştir. Nedense kendini bilmezler böyle güzel insanlarla uğraşıyor. Adamdır idris hoca.

  cevapla
 • hasan

  tarık bey olayın aslı astarını bilmeden gazetecilere sallama olayı bilmek istersen bizi bulmak zor degil saygılarımla

  cevapla
 • R.E

  Doktor bey kötü niyetli değil. Onun hastalarına yaklaşımı samimidir örnek vererek eşleştirme yaparak hastasını ikaz eder. 3 yıldır hastasıyım kardeşimize denk gelmiş biraz alınganlık olmuş.

  cevapla
 • Tarik

  Dr.ıdris adamdır.doktorun da hasidir. Okumuş yetişmiş bize faydalı insanları bir kalemde harcama huyumuzdan vazgecelim.

  cevapla
 • 67li

  :)) bi siyasi tacizimiz eksikti :))

  cevapla
 • Hasta yönlendirme

  Bu adam yıllardır kendine gelen hastaları benim ilaçlarını benim eczanemden alın diyerek karşıdaki Aslı yıldız eczanesine yönlendirmektedir

  cevapla
 • Fatma gunes

  Bize neden hic demedi?camur atanin elide camura bulasir.

 • Kayhan

  Terbiyesizlik yapma idris yıldız 'ın parayla işi olmaz kimseye de böyle bir davranışta bulunduğuna inanmıyorum aksine idris yıldız çok güler yüzlü ve şakacı bir insandır... Çok da iyi bir zonguldak çocuğu doktordur..

 • K.T.

  Doktoruma şimdi gücendim. Yıllardır hastasıyım bana niye demedi oradan alın diye.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları