ZONGULDAK Haberleri Tümü

Uçar’a, CHP İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan jet yanıt “Pantolon paçası kadar…”

CHP’nin 1 Mayıs’la ilgili yaptığı açıklamaları televizyon kanalında eleştiren AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’a, CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan cevap gecikmedi.

Uçar’a sosyal medya üzerinden cevap veren Uzun, “Eski meslektaşlarının diktiği bir pantolon paçası kadar faydası olmuş mu memlekete?” diyerek tepkisini sert bir şekilde ortaya koydu.

İşte Uzun’un o paylaşımı;

“AKP Zonguldak Milletvekili Sayın Hamdi Uçar az önce çıktığı canlı yayında, benim Belediye Başkanına yaptığım çağrıya tepki vermiş. “İşçinin alın terini, emeğini kimse politize etmesin. Ama gerçek anlamda 1 Mayıs işçi bayramı olarak kutlanır. Ama bunu sulandırmasınlar, bulandırmasınlar. Politize etmesinler.” demiş.

 

Ayrıca ''CHP ne anlar işçiden, emekçiden siz kim işçinin halinden anlamak kim ''benzeri sözler sarf etmiş,

 

Emeğin Başkentinin milletvekiline bende sorarım o zaman;

Ne yapmış maden işçisi için şimdiye kadar? Mecliste kaç kere Zonguldak maden işçisinden ve şehrimizin sorunlarından bahsetmiş. Hangi yaralı parmağa merhem olmuş?

Kız Meslek Lisesini yıktırmaya çalışmanın dışında hangi faaliyeti biliniyor?

Otoparksız hastane projesine desteği dışında bilinen ne gibi bir yararı oldu bu şehre?

Ne anlatıyor çıkıp sokağa? Vatandaşın hangi derdine çare olmuş?

Hadi her şey bir yana terzi esnafı için tek bir sözü var mı? Şehrimizde az sayıda kalan bu meslek gurubunun sıkıntıları için tek kelam etmiş mi? Eski meslektaşlarının diktiği bir pantolon paçası kadar faydası olmuş mu memlekete?

Eğer Zonguldak için Zonguldak emekçisi için yaptığı tek bir hizmet varsa çıksın açıklasın.

1 Mayıs hakkında ne biliyor orası da şüpheli!!

1 Mayıs Marşı eğer işçinin bayramında okunmayacaksa ne zaman okunmalı acaba? Bu memlekette ömrünü madenlerde tüketen, genç yaşında ciğerlerini feda eden maden işçisinin bayramını  politik sorun olarak görüyor demek ki !

 

Hiç mi sorumluluk hissetmiyorsunuz sayesinde meclise gittiğiniz emekçiye karşı? Bedeni göçük altında ezilen, grizularda yanan bir halk için vicdanınız, merhametiniz  bugün dile gelmiyorsa ne zaman gelecek???

Gencecik yaşında kardeşlerimiz yandığında ''güzel öldüler'' diyen bir zihniyetin elbette tavrı bu olacaktır… Senede bir gün beş dakikalık marşı çok görecektir..

 

Corona virüsü bile gelip önce maden emekçisini, bu kentin insanlarını vurmuştur. Yaralı, kömür tozu yüklü ciğerler taşıyamamıştır bu hastalığı... Zonguldak'ın bugün yaşadığı dram bile titretmemiş bunların yüreğini .....”

Halkın Sesi

Yorumlar
 • Recep Batmaz

  Sayın Ebru Uzun Başkanım Ağzına Yüreğine Sağlık Söylediklerine Aynen Katılıyorum Başkanım Selamlar Sağlıklı Günler Diliyorum

  cevapla
 • İlker

  1 Mayısı AKP resmi bayram ilan etti. CHP liler be yaptı kelinde kadeh altında bikini mayo ile bu millete poz verdiler. Baba 1 tane yaptığı iyi bir proje gönderin o zaman bende oy vereceğim ama ne yazık ki yok.

 • Ömer

  Ebru hanım tebrikler en azından meydanın boş olmadığını konuşmalarına dikkat etmesi gerktiğini öğrenmişti sayın uçan..????????

  cevapla
 • İŞÇİ

  HAMDİNİN Bİ DE BAHÇELİ EVLER VE ALAPLI OKULLARI İHALESİ TOKİ DEN YAPILACAK DİYE Bİ HAVA ATMASI VARDI SANKİ O İŞLERİ VALİLİK İHALE YAPAMAZMIYDI TABİ ZONGULDAKLI İŞÇİLER ÇALIŞMASIN PARA DIŞARI ÇIKSIN KENTE Bİ EKONOMİK GİRDİSİ OLMASIN HAMDİ DE HAVA ATSIN YAPTIRIYORUM DİYE ZONGULDAKTAKİ İNŞAAT İŞÇİLERİ DIŞARI ÇALIŞMAYA GİTSİN

 • Hikmet dinçman

  Bana bu adamın bir gün olupta zonguldak tan vekil olacağını söylese,g....gülerdim..

  cevapla
 • zonguldaklı

  işte okumuş insan ile paçacı arasındaki fark ortada, biri bilgisi ile konuşur, diğeri ne ile konuştuğu belli lmaz vekil bile olsa.

  cevapla
 • BIRGUL TATAR

  Ağzınıza sağlık Ebru hanım.Ne de güzel söylediniz.. birde şunu söyleseydiniz 5 yıldır birkereHavalani yaptirdilar niye ucamamamis birkereuçuşunda görelim bakayım..

  cevapla
 • Yazıcı

  güzel cevap olmuş

  cevapla
 • Dermis

  Hamdi uçar ancak para ile iş vaad eder. Kimseye faydasi olmaz. Dilerim bir daha o meclisi göremez

  cevapla
 • Cafer

  Son ütücüyü üzmeyin. Kendini devlet adamı sanıyor.

  cevapla
 • Barakuda

  BUTUN VILAYETLERIN YOLLARI BITTI HASTANELERI STADLARI CEVRE YOLLARI YAPILDIZ SADECE ZONGULDAK HARIC.ISRARLI SEHRIN FOBEGINE MERKEZINE TRAFIK SORUNU PARK SORUNU OLAN YERE HASTANE YAPIMINDA ISRAR ETTILER 2020 VIZYONU BUMUDUR ? STADYUM SEHIR DISINDA OLMALIYDI O DA SEHIR ICINDE KALDI NEFES ALINMAZ DURUMA GELDI ZONGULDAK .EBRU HANIM HAKLI

  cevapla
 • vatandaşın sesi

  hamdi kendine müslümandır yağmur olsa damlamaz

  cevapla
 • Salih Alemdar

  Ben bir sendikacıyım; Emek,alın teri kutsaldır. Hakedilmiş emek gasbetilemez. İşçi sınıfı dediğimiz geniş kitleye bir gözatarsak; Maden işçisi,tarım işçisi,inşaat işçisi,temizlik işçisi,orman işçisi,büro işçisi,taşıyıcı,yüklemci,hayvan bakıcısı...gibi çok sayıda alanda hizmet üreterek ekmek parası kazananlardır işçi.ülkenin ekonomik çarklarını çevirirken emeğine saygı göstermek,alın terinin hakkını yasalara,ilo sözleşmesine,insan hakları ana sözleşmelerine,anayasaya göre alan kişidir işçi... İşçilerin,sendikal hakları olduğu gibi dinlenme,izin kullanma gibi sosyal hakları vardır.İşçiler 1 mayıs emek ve dayanışma gününü'de katılıp kutlamakta yasal haklarıdır... Işçilerin emeğini,yasal ve sosyal haklarını hiç kimse engelleyemez ve bu değerlerle dalga geçemez... İşçiye ve işçi temsilcilerine hakaret etme,küçük düşürme,dalga geçme hakkı yasal olarak hiç bir kimseye verilmemistir.Bu cumhurbaşkanı,bakan vali,emniyet müdürü,vekil,hatırı sayılı bir siyasi veya zengin de olsa farketmez...

  cevapla
 • Ahmet Ali

  Hamdi Ucarin kendine faydasi yokki Zonguldaka olsun böyle kukla adamlar nasil vekil oluyor anlamadim.Birde Persembeli var vekil tam pisirik adam gitsin mobilya satsin vekillik ona göre degil

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları