Madenci Korosu, Kızılordu Korosunu sollar
 
Bildiğiniz gibi madenci koromuz daha ilk il dışı etkinliğinde büyük alkış aldı. Eksikliklere rağmen harikalar yaratan koronun bazı eksikliklerini bir önceki yazımızda şöyle sıralamıştık:
 
“Kuruluş aşamasında en az 30 kişilik bir ekip olarak düşünülen koro, daha sonra eldeki olanaksızlıklar nedeniyle sayısı düşürülerek 16’ya indirilmişti, Ankara konseri gösterdi ki bu sayı artırılmalı.
Ve ayrıca en azından bir bayan solist acilen koroya dahil edilmeli. Maden işçisi olarak yer altında kazma sallayan bayan bulamayacağımıza göre bir bayan maden mühendisi aranıp taranıp bulunmalı, tabii ki sesi ya da sesleri de uygun olmalı!..
Ve koroya da bu kentin, bu ilin her yerinden ve her kesiminden gereken ilgi ve destek sağlanmalı.”
 
Yazımızı okuyan vatandaşlardan ilginç öneriler de geldi; bunların arasında en ilginç olanı şu:
Ege, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz gibi bölgelerdeki madenlerde çalışan işçilerin arasından da yetenekli olanlar bulunup ve de Madenci korosunun o bölgelerde oluşturulacak koro şubelerinde eğitilip Madenci Koromuzun bundan sonraki konserlerindeki harmandalı, horon, halay gibi yöresel oyunlar o yörenin ekibine bırakmalı…
Fıstık gibi olmaz mı?
Haaaaa?
Ve koromuz da ulusal boyut kazanmaz mı?
Değişik maden şirketlerinin sağlayacağı destekle eleman, enstrüman takviyesi yapılıp finansal sorunlara çözüm bulunamaz mı?
Olamaz mı yani, bu koronun adı Madenci Korosu, merkezi Zonguldak ve Zonguldak ağırlıklı olsun ama ulusal boyutu da olsun…
Ve bizim koro neden o ünlü Rus Kızılordu korosu gibi olmasın?
Olur mu olur!
Bal gibi olur…
Ve hatta sollar bile,
TTK’ya da kömürden kazandığından fazla para kazandırır… 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Madenci 3 ay önce

Sayın Savaş Çiloğlu Kent Konseyi Başkanı olursa neden olmasın

banner228