Bazı insanlar hiç değişmez. Başka bir deyişle sapıtmaz, şişkin egolu hale dönüşmez, narsistleşmez. Bazıları ise üç beş kuruş servete sahip olunca içinden çıktığı toplumu küçümsemeye, dışlamaya başlar.
 
Ukalalaşmayan insanlarla arkadaşlık etmeyi, hasbihali tercih ederim. Sürekli olarak malından, mülkünden, servetinden, lüks eşyalarından, gösteriş aracı taşıtından söz eden insanlarla olan mesafeyi artırırım. Araya duvarlar örerim. Telefonlarına bakmam. Yardıma ihtiyaçları olduklarında duymazdan gelirim.
 
Hiçbir zaman moda denen saçmalığın peşinden gitmedim. Fiyakalı markalı, reklamı çok yapılan, çapsız tiplerin tercih ettiği ürünleri hiç satın almadım.
 
Gençliğinde halk oyunlarında ülke çapında mükemmel başarılara imza atan, daha sonra gazetecilik sektöründe gördüğümüz Sayın Mustafa Acet Bey kardeşimi son birkaç yıldır emlak sektöründe güzel çalışmalar yaparken görüyorum.
 
Kendisini yaklaşık 30 yıldır tanırım. Bir tek kötü tavrını görmedim. Her zaman pozitif, insancıl, dostane, vatansever bir tutum içinde olmuştur. Kendisi benim rol modeli gördüğüm insanlar arasında yer alır. Hiçbir zaman karamsarlığa kapılmaz. En zor şartlarda bile bir çıkış yolu bulur.
 
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228