Dünkü Hürriyet Gazetesi'nin manşet haberi:
 
“Kamuoyunda ‘Uşşaki Tarikatı Lideri’ olarak gündeme gelen Eyüp Fatih Şağban’ın “Hele İslami devlet olsun, en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. Ayasofya açıldı. Sarık ve cübbe de... Vakti gelir. Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince Müslümanlar sıkıntı çekiyor” sözleri sosyal medyaya yansımış ve büyük tepki çekmişti. Şağban, bu kez ‘
çocuk istismarıile gündeme geldi.
Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına göre, faaliyetlerini İstanbul merkezli olarak yürüten Şağban’ın Akyazı’da da misafirlerini ve müritlerini kabul ettiği yazlık bir dergâhı vardı. Şağban, burada mürit olan anne ve babasıyla birlikte kalan 12 yaşındaki bir kız çocuğunu birden fazla kere taciz etti. Çocuğun babası şikâyetçi oldu ve jandarmayla birlikte dergaha gitti. Diğer müritlerin saldırısına uğrayan babayı jandarma ekipleri linçten güçlükle kurtardı. Jandarma Şağban’ı gözaltına aldı, sonra da mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı…”
Şimdi soralım bakalım:
Bu kaçıncı şerefsizlik?
Bu kaçıncı sapıklık?
Ulan içinizde sağlam bir adam yok mu?
Yanınızdan geçerken illa ki elimizi arkada birleştirip mabadımızı mı koruyalım?
Soysuz herif; bir de diyormuş ki “devlete sızalım, onu da ele geçirelim, bu haliyle Müslümanlar sıkıntı çekiyor…”
Aynı Fethullah dangalağının söylemleri…
Kafaya bak! Kim bilir bizim duyamadığımız daha neler zırvalamıştır bu herif…
12 yaşındaki kız çocuğunu taciz ederken utanmamak bunların meslek düsturu, çünkü “9 yaşındaki kız çocuğu ile evlenilebilir” diyenler de bunlar. “4 aylık kuzu eğer bir yaşındaki gibi görünüyorsa kurbanlık olur” zihniyetiyle hareket edip kız çocuklarında beyin yapısına değil de vücut yapısına bakıp ona göre sapık emellerine ulaşmak isteyen böyle tarikatçılara hala inanan insanlar da var.
“Ölü yıkayıcısına teslim olmuş bir beden gibi bana teslim olacaksın” şeklinde müritlerine psikolojik baskı yapan işte böyle şeyhler meyhler, sonra da bunların kız çocuklarına yumuluyorlar, öyle ya; müridi de bedenen teslim olacak, kızı da… Belki de aile boyu götürüyor müritlerini şeyh efendi!
Sonra çıkıyor ve diyoruz ki “dünyada bazı yerlerde islamafobi var, İslam karşıtlığı var”; adamlar bunları duyup görünce ve hala bu cinsten sapıkların ellerini kollarını sallayıp halk arasında yaşadıklarına tanık olunca ne düşünecekler yani? Alkış mı tutacaklar böylelerine?
İşin en garip yanı ise sapığı yakalamaya gelmiş güvenlik güçlerini de linç etmeye kalkmış o anda orada bulunan müritler.
Vermiyorlar şeyhlerini yani…
Çok seviyorlar!
Sanki bir aşk meşk dalgaları var müritlerle azgın tarikatçı arasında, badeleme- bademleme hikayelerini basında okudukça “neden olmasın?” diye sorular da aklımızdan geçmiyor değil.
İş “sübyancılık boyutlu” nitelemesinden çıkıyor, “dergah” boyutlu oluyor, vay beeeee?
Ey büyük Allah’ım, ey Yüce Tanrı;
Sen bizi bunlar gibi olaylardan ve adamlardan koru,
Çoluğumuzu çocuğumuzu bunlardan esirge,
Hala bunlara kanan saf vatandaşlarımızın gözünü aç,
Diyanet işlerine de bu konularda halkı uyandırması için güç ver,
Bunları yakalayan polisimizin, jandarmamızın her daim bu başarılarına tanık olmamızı bizlere nasip et Yüce Rabbim…
Amin!.. 
 
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Muhittin hoca 2 hafta önce

Yazıklar olsun bu kişilere

banner228