Gün geçmiyor ki ekranlara bir orman yangını haberi düşmesin…
Ülkemizin sahillerinde rant amaçlı orman yangınları çıkartanlara da rastlıyoruz… yazıktır. Bir ağaç kaç yılda yetişiyor? Bir fidan kaç yılda ağaç oluyor? Bizler bu ülkenin vatandaşları olarak ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Büyük firmalarımız da orman yangınları sonrası ellerini ceplerine sokmalı ve fidan bağışı yapmalılar.
Böyle yapanlar da var, bunu da bilin…
Örneğin Türk Telekom!
Türk Telekom, toplumsal sorumluluk anlayışıyla Hatay’daki yangınlarda yok olan ormanları yeniden canlandırmak için tüm grup şirketlerindeki her bir çalışanı adına Tarım ve Orman Bakanlığı’na 39 bin 276 fidan bağışladı. Türkiye’nin büyük kurumlarını da ormanlara sahip çıkmaya davet etti.
Türk Telekom Türkiye’ye değer katan sayısız proje, yatırım ve iş birliklerinin yanı sıra toplumsal sorumluluk anlayışıyla verdiği desteklere devam ediyor. Hatay’ın Belen ilçesindeki yangında zarar gören alanları tekrar canlandırmak için Türk Telekom Grubu her bir çalışanı adına, Tarım ve Orman Bakanlığı’na 39 bin 276 fidan bağışlıyor.
Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal şunları söyledi:
“Türk Telekom olarak her zaman ‘Türkiye’ye değer’ dedik ve değerli hissettirmeyi ön planda tuttuk. Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmeyi ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmayı her zaman görev bildik. Hatay’daki yangın içimizi acıttı. Doğanın, yeniden kendine gelmesi için her bir çalışanımız adına bağışladığımız fidanlar ile bu cennet vatanı daha da güzelleştirmek için tüm kurumlarımızı bu seferberliğe katılmaya davet ediyorum.”
Güzel bir yaklaşım, her bir çalışanı için bir fidan toplamda 39 bin 276 fidan bağışlayan Türk Telekom’u kutluyoruz…
Helal olsun! 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228