21.06.2019, 00:01 1562

ÖZÜR DEĞİL, İCRAAT ZAMANI

Geçen gün üniversite öğrencilerinin mezuniyet töreninde yaşanan rezalet çok konuşuldu. Bana garip gelen, sanki ilk kez yaşıyormuşuz gibi bir hava estirilmesi…

Özür dileme kampanyası falan…

Ey yetkililer, geçin bunları da icraat yapın icraat…

Özür dilemekle sorunlarımız çözülmüyor. Yarın bir etkinlikte aynı rezaleti yaşayacak olan bizleriz.

Benim bildiğim bir kere yapılan hatadan sonra özür dilenir. Yoksa sürekli yaşanan/yaşatılan bir kabahat için özür dilenmez, ancak tedbir alınır.

Siz tedbir almaya bakın!

***

Valilik, belediye, üniversite, esnaf odaları başta olmak üzere hiçbirinizin de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediğinizi hep birlikte gördük.

Öngörüsüzlük, plansızlık ve koordinasyonsuzluğa bir kez daha şahit olduk.

Bu çileyi her zaman yaşadı bu şehir… Mezuniyetlerde, maçlarda, önemli etkinliklerde, şöyle bin kişilik bir programlarda bütün şehir trafiği felç olur. Ambulanslar yollarda kalır. Hele bir de mezuniyet günündeki gibi az yağış yağdı mı saatlerce hayır bekleme trafikten…

Misafirlere ve Zonguldaklılara eziyet çektirdikleri için özür kampanyası başlatıldı. Eğer faydası olacaksa ve bir şeyler değişecekse hepimiz özür dileyerek haykıralım. Sabah akşam özür dileyelim insanlara eziyet çektirdiğimiz için… Var mısınız?

STAT TAŞINMAK ZORUNDA

Neticede o stat orada olduğu müddetçe, o hastane orada bulunduğu müddetçe, o Kadırga yokuşu ve benzeri şehir içi yolarımız genişletilmediği sürece her organizasyonda bizler çile çekeceğiz.

Ambulanslar yollarda kalacak. 

Kimileri trafik kilitlendiği için yollarda ölecek.

Ve sonra özür dileyeceğiz.
Vakti zamanında o stat şehir dışına taşınmalı dedik.

O hastane oraya sıkıştırılmasın diye yazdık.

Vali Erdoğan Bektaş, projelerdeki öngörüsüzlüğe tepki gösteriyor.

Planlaması yapılmadan, 20 yıl sonrası hesap edilmeden yapılan iş, iş değildir diyor. O stadı ihtiyaca cevap verecek şekilde otoparkıyla, altyapısıyla ve gerekli sosyal donatılarıyla şehir dışına taşısaydınız, bu rezillikleri yaşamayacaktık.

Benim bildiğim en az 10 yıldır stadın durumu konuşuluyor bu şehirde.

Bir türlü adım atılamıyor.

Yazık oluyor bu şehrin insanına… 
Yorumlar (3)
ali 2 yıl önce
stat ve hastane ivedilikle taşınmalı. hastane yerinde yeniden yapılan binalar devlet tarafından başka bir şekilde değerlendirilmeli
MADENCİİ 67 2 yıl önce
Hastane yeri külliyen yanlış. Şehri yönetenler diğer illerdeki uygulamalara hiç mi bakmazlar Allah aşkına. Hastane şehrin biraz daha dışında olur. Park sıkıntısı ve trafik sıkıntısı olmaz. En uygun yer bana göre çınartepedir. Kamulaştırma sıkıntısı çok yok ve şehre yakın. Derhal bu hayati hatadan dönmeleri şart.
misafir zonguldaklı 2 yıl önce
hastanenin yeri ivedilikle değiştirilmeli
21
hafif yağmur