Ekonomik kriz nedeniyle sebze meyve fiyatları çok yüksek malum.

Uyanık satıcılar etiket üzerinden vatandaşları kandırıyorlar.

Çarşıda pazarda ben de şahit oldum.

Mesela çilek…

Uzaktan 5 TL yazısını görüyorsunuz, tezgâha yaklaşıp tam “1 kilo çilek alabilir miyim” diyeceğiniz sırada, etiket üzerindeki (yarım kilo) ibaresini görünce şok oluyorsunuz.

Bu düpedüz tüketiciyle alay etmektir.

SELİM ALAN’A ÇAĞRI

Nitekim, Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu konuyu gündeme getirdi. Vatandaşı kandıranlar hakkında yasal işlem yapılmasını isteyen Topaloğlu, şunları söyledi:

“Yüksek fiyatlar nedeniyle bazı açıkgöz satıcılar, etiketlere yarım kilo yazarak (yarım yazısı çok küçük yazılmakta uzaktan okunma imkanı yoktur) vatandaşı kandırmaktadır. Bu durumla karşı karşıya kalan tüketicilerden yoğun şikâyet gelmektedir.
Özellikle ilimiz merkezinde yakın ilçelerimizde bu sorun yaşanmaktadır. Bazı tüketicilerimiz bu nedenle satıcılarla sorun ve tartışma yaşamaktadır. Bu tüketiciyi aldatan bir durum olup 6502 sayılı tüketici yasası etiket yönetmenliğine aykırıdır. Bu yanıltmaları yapanlar hakkında gerekli işlem yapılmalı vatandaşın aklıyla alay edilmemelidir. Başta yerel yönetimler olarak ilgili kurumlar harekete geçmelidir”

Sayın Topaloğlu’na, halkın talebini dile getirdiği için teşekkür ediyoruz.

Belediye başkanı Selim Alan’ı da göreve davet ediyoruz.

1 MAYIS

1 Mayıs İşçinin ve Emekçinin bayramı…

Emek çok kutsal.

Her ne kadar fikir işçisi olarak bizlerin de 1 Mayıs’ta eğlenme ve dinlenme hakkımız olsa da…

1 Mayıs biz gazeteciler için çalışma ve yoğun emek sarf etme günüdür. Herkesin eğlendiği gün, bütün etkinlikleri duyurmak bizlere düşer.

Üniversitede gazetecilik mesleğinin özveri isteyen sıra dışı bir meslek olduğunu söylerlerdi.

Hakikaten insanların tatil moduna geçip eğlendiği bir zaman diliminde, gazetecinin tam da görevi başlıyor. Olsun, yine de biz mesleğimizi seviyoruz. 

Alın teriyle, emeğiyle helal rızık peşinde koşan bütün işçilerin 1 Mayıs Bayramı’nı kutluyorum.
 
 
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Soğuksu pazaryeri 8 ay önce

Mağazalarda raflarda 19.99 başlayan fiyatlarla deyip 19.99 a ürün bulunmuyor bu sıkıntı değil Pazarda bir kaç esnafın yanlışını tüm Pazar esnafına maal ediyorsunuz. kaç kere Pazar a geliyorsunuz.zonguldak tüm sıkıntısı bitmiş gibi. Nereye saldıracağınızı. Bilmiyorsunuz.

Misafir Avatar
Abbas 8 ay önce

Merketlerde öyle çakallık yok gidiyorum seçerek istediğim oranda alıyorum, ister üç tane ister beş tane

Misafir Avatar
Muzaffer 8 ay önce

Ya bağıranlara ne dersin çilek 5tl diye bağırıyorlar. Aslında yarım kilosu 5tl den satıyorlar. Birde onların terazileri kontrol edilsin derim.

Misafir Avatar
İSMET KARADAĞ 8 ay önce

ABDULLAH BİRKAÇ KİŞİNİN YAPTIĞI YANLIŞI BÜTÜN PAZARCI ARKADAŞLARA YÜKLEYİP KALEME ALMIŞSIN...GELİP PAZARCI ARKADAŞLARLA FİKİR ALIŞ VERİŞİ YAPIPTA HATALARIMIZ İÇİN BİZLERİ UYARSAYDIN...SIKINTI DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE YAZINI YAZSAYDIN....İNANKİ HER ŞEY DAHA TATLI VE GÜZEL OLURDU...SIKINTI YOK BİZLER PAZARCI ARKADAŞLAR OLARAK EN KISA ZAMANDA HERŞEYİ DÜZELTMEK İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA ONUN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ...HER NE OLURSA OLSUN BİZLER ZONGULDAKIMIZA HİZMET İÇİN PAZARCILAR OLARAK VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ...BİZLER KOCAMAN BİR AİLEYİZ...SAYGILARIMLA....

Misafir Avatar
Esnaf 8 ay önce

Evet çok haklısınız. Bu olayı duzenbazligi şok arasında kaldırımda araç arkasında olan kişiler yapıyor.gün boyu bu satıcılar kaldırımda site durağının önünde .heybemin önünde başkanı bu konuda göreve cagiriyoruz

-Beğenmedim(0)

banner228