Politika:
AK Partili başkana CHP sahip çıktı...
AKP’li Belediye başkanına CHP sahip çıktı;“Meclis İntikam alma yeri değildir” diyen CHP Ereğli İlçe Başkanlığı “Milletin meclisinden milleti kimse kovamaz” dedi.

AKP milletvekili Özcan Ulupınar ile Ereğli belediye başkanı Hüseyin Uysal arasında geçtiğimiz Çarşamba günü TBMM kulislerinde meydana gelen ağız dalaşı sonrası Ereğli karıştı. Ereğli’nin AKP’li Belediye başkanına ise CHP sahip çıktı. CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı olay üstüne parti merkezinden yazılı bir duyuru yaparak şunları söyledi:

Kdz. Ereğli, tarihinde ilk kez bu tür olay ile karşı karşıya kalmaktadır.

Ak Partili Kdz. ereğli Belediye Başkanı ve 9 Belediye Meclis Üyesi yine  Ak Partiden Zonguldak Milletvekili olan Özcan ULUPINAR tarafından Milletin Meclisinden kovulması kabul edilebilecek kadar küçük bir hadise değildir.

Birbirine sahip çıkamayan Bölge Milletvekili, Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri görüntüsü Kdz. Ereğli'de şaşkınlıkla karşılanmıştır. Konuşmalar içerisinde yer aldığı söylenen “memnun değilseniz HDP'ye geçin” cümlesi ise yakışıksız bulunmaktadır.

Unutulmaması gerekir ki; Ereğli Kentine ve Halkına daha önceleri de buna benzer hadiseler yaşatıldığında tepkimiz ne ise, Kentimizi temsil eden kişi ve kişilere yapılan saygısızlığa tepkimiz aynı olacaktır. Bu hadise kabul edilemez.

Bilinmelidir ki, Birbirinden kişisel intikam alma yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi değildir. Milletin Vekili olanlar bir kenti temsil edenlere karşı,  Milletin Meclisi'nin çatısı altında saygısızlık yapamazlar. Milletin Meclisinden, Milleti kovamazlar. Bu davranış Kdz. Ereğli bağlamında Zonguldak iline yapılmış sayılır.

Kdz. Ereğli'yi temsil eden her kim olursa olsun, siyasi, fikri ne olursa olsun yapılan saygısızlıkları  Kdz. Ereğli halkına yapılmış olarak görüp her seferinde tepkimizi ortaya koyacağımızı ve Söz konusu Milletvekilinin ivedilikle Kdz. Ereğli Halkından özürünü beklediğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

 

 

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Saadet partisi teşkilatları zoom ile bayramlaştı

Haberi Oku