AKP'deki "Sırtlan" kim?

Politika 27.05.2019, 22:43 27.05.2019, 22:54
15654
AKP'deki "Sırtlan" kim?
Yeniçeriler, toplantı üzerine toplantı yaptı... Selim Alan taraftarlarının sosyal medyada toplu fotoğraf paylaşarak “Safları sıklaştırın, sırtlanlar girmesin” şeklinde mesaj paylaşması, bardağı taşıran son damla oldu.

AKP’deki “Sırtlan” Kim?

Halkın Sesi’nin dünkü manşeti kamuoyunda geniş yankı buldu. “Yeniçeri İsyanı Kapıda” başlıklı manşet parti kulislerini harekete geçirdi. Bu haberle, yerel seçimler öncesinde başlayan gerilim su yüzüne çıkmış oldu. Yerel seçimlerde 19 mahallede kurduğu komitelerle seçimi kazanmakta etkili olan İl ve ilçe teşkilatını karşısına alan Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, dün “Yeniçeri” grubunun başını çeken Yaşar Gök’le makamında bir saat görüştü. 

SELİM ALAN, AÇIK OYNUYOR 

Gün içinde sosyal medyada bir paylaşım yapan Güray Topal, “Safları sıklaştırın. Sırtlanlar girmesin” mesajı attı. Kamuoyu, Topal’ın “sırtlan” ifadesi ile kimi ya da kimleri kastettiğini merak ediyor.  Öte yandan paylaşımın haber olması üzerine zorunlu bir açıklama yapan Topal, paylaşımının siyasi bir içerik olmadığını öne sürdü.

Tüm bu gelişmeler, önümüzdeki günlerde AKP yönetim kadroları ve Zonguldak Belediyesi’nin zaten gergin olan ilişkilerinin daha da gerileceğini gösteriyor. Bilindiği gibi AKP’li Zonguldak eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca da parti ile yaşadığı sorunlar nedeniyle seçim kaybetmişti.

Yorumlar (3)
salih 2 yıl önce
hava civa bunlardan bir cacık olmaz. başkanlar silkeler bunları
Alkolik Tayfa 2 yıl önce
ak parti teşkilatı bu gruba kalacaksa gerçekten şehrin ciddi sorunları olacak demektir , hepsi şehirce tanınan kişiler ne oldukları biliniyor yani . koltuk sevdası ömer başkanı da bitirecek belli oldu
Yaşar karaman 2 yıl önce
Sayın Özdemir bu fotoğraf da bir arkadaşımızın doğum günü münasebeti nedeniyle yer almış bulunuyorum ayrıca bu resim en az bir yıllık ve gündeme şimdi h gelmesinin kime yada kimlere ne fayda sağlayacak onu dahi kestiremiyorum ben hem stk başkanı hem devlet memuru olarak siyasi bir hareketin kesinlikle hep dışında olmuşumdur bundan sonra da böyle olacak işim gereği herkese eşit mesafede görevim dahilinde yardımcı olmaktır. Bu resim şimdi gündem oldu ise birileri kıvılcım çaktı birilerinin harekete geçti anlamı da çıkabileceği gibi birilerini yıpratmak da önünü tıkamak da olabileceği gözden kaçmasın siyaset de kim nereye nasıl gelir gider tüzükler de bellidir kaldı ki Zonguldak' da olağanüstü bir durum olmadığı gibi bir başarı vardır bu başarı varken değişiklik beklemek de yanlıştır teşekkür ederim yayınlarsanız sevinirim
17
açık