Çaycuma'da ittifak çatladı...

Politika 24.07.2021, 12:20
848
Çaycuma'da ittifak çatladı...

MHP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Akyüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Cumhur İttifakının ilçede ittifak ruhuna göre hareket edilmediğini öne sürerek Ak Parti ilçe yönetimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarını neden göz ardı ettiklerini ifade etti.

MHP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Akyüz sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamasında Çaycuma’da Cumhur İttifakının göz ardı edildiği yönünde Ak Parti İlçe Başkanı Birol Yiğit ile Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu'nu eleştirdi. Akyüz, Cumhur İttifakının MHP için beka meselesi olduğunu vurgulayarak ittifak ruhuna saygı duyulmasını, ittifaka göre hareket edilmesini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarını Ak Parti ilçe yönetiminin dinlemediğini belirtti. Yine açıklamasında İlçe Başkanı Birol Yiğit ile Milletvekili Ahmet Çolakoğlu’nun ittifaka özen göstermediğini ifade etti.

Akyüz açıklamasında şunları söyledi; “MHP Çaycuma ilçe teşkilatı olarak Sayın Genel Başkanımız liderimiz Devlet Bahçeli beyin talimatları emirleri doğrultusunda Cumhur İttifakını savunup ona göre hareket etmektedir ama ittifak ortağımız ilçemizde aynı özveriyi göstermemektedir. İttifak ortağımızın İlçe Başkanı ve ilçemizin milletvekili aynı özveriyi göstermemektedir. Arkadaşlar Sayın Cumburbaşkanımızı talimatlarını neden dinlemiyorsunuz? 2023 ve 2024 seçimleri çok uzak değil. İttifak ruhu bizim için beka meselesi, sizlerde bu ittifak ruhuna saygı duyup ona göre hareket edin” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
14
hafif yağmur