Politika:
'CHP Harun Akın sevenler derneği değil”

CHP’de muhalifler Pazar günü yapılacak delege seçimlerinde ikinci liste çıkarıyor… 

“CHP Harun Akın sevenler derneği değil”

 

CHP’de Pazar günü yapılacak merkez ilçe delege seçimleri öncesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Harun Akın’a yakınlığıyla bilinen mevcut İl Başkanı Ertuğrul Koltuk ve ekibinin yeniden aday olacağını açıklamasıyla birlikte muhalif grup liste çıkarma kararı aldı. “SARI” liste ile seçimlere girecek olan muhalifler, Harun Akın ve Şerafettin Turpcu’nun desteklediği listeye karşı tüm partilileri birlik olmaya davet ettiler.

Açıklamalarında CHP’nin biat edenlerin partisi olmadığına vurgu yapan CHP’li muhalifler, “7 Haziran ve 1 Kasım seçim sürecinde yaşadıklarını yaşanmamış farz ederek Harun Akın ile birlikte CHP Zonguldak örgütünü dizayn etme gayretinde olan Sayın Şerafettin Turpcu’dan daha cesur bir tavır umut ediyorduk. Hem Sayın Harun Akın hem Sayın Şerafettin Turpcu CHP’nin biat edenlerin partisi olmadığını öğrendiği güne kadar mücadelemiz devam edecektir.”  dedi.

İşte o açıklamanın tam metni: “Bizler yıllardır aynı isimler etrafında kümelenen CHP Zonguldak il ve ilçe başkanlığı yönetim kademelerinin değişmesi, gençleşmesi ve daha dinamik bir yapıya kavuşmasını isteyen Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Pazar günü parti il binasında yapılacak delege seçimlerinde bu anlayışa karşı çıkan tüm partililerimizi ortak tavır koyarak muhalefetin delege listesine destek vermeye davet ediyoruz.

Yıllardır sadece kendi siyasi istikballeri söz konusu olduğunda sahneye çıkan, listedeki yerini beğenmediklerinde ise hasta olup yataklara düşen siyaset simsarlarına dur demek için bu ülke ve bu kent adına gelecek kaygısı taşıyan tüm CHP üyelerini aynı safta buluşturmak istiyoruz.

Kişilerin değil demokrasinin hakim olduğu, genel merkezin değil örgütün söz sahibi olduğu, cesur, bağımsız ve heyecanını kaybetmemiş insanların yönetim kademelerinde olduğu bir Cumhuriyet Halk Partisi hayaliyle, CHP’nin geleceğini ipotek altına alan baronlara hep birlikte meydan okuyoruz.

Ülkenin içine çekildiği karanlık süreçte halka umut veren bir Cumhuriyet Halk Partisi iddiamızı koruyabilmek için değişim istiyoruz.

Delege seçimlerini yangından mal kaçırmak istercesine gizli kapılar ardında yapmak isteyen, sandıkları mahallelere kuracağını açıklamasına rağmen yaklaşık 2 bin 500 CHP üyesini il binasına hapsederek üye üzerinde baskı kurmaya çalışan, tüm muhalif grupları tek listeyle aynı çuvala atmak isteyen CHP il ve ilçe yönetimi başarısız olduklarını kabul etmelerine rağmen üyelerin özgür iradesini gasp etmek istemektedir.

Demokratik teamülleri hiçe sayarak Ankara’dan Zonguldak’a hükmetmek isteyen, emanetçilerine bıraktığı koltukları telefon talimatlarıyla yönlendiren Harun Akın ve yandaşlarının bu oyununa gelmek istemeyen CHP’lileri Pazar günü yapılacak delege seçimlerinde “SARI” listeye destek vermeye çağırıyoruz. Çünkü, Cumhuriyet’i kuran CHP, hiçbir zaman Harun Akın’ı sevenler derneği olmayacak.

Cumhuriyet kazanımların ayaklar altına alındığı bir dönemde 7 Haziran ve 1 Kasım seçim sürecinde yaşadıklarını yaşanmamış farz ederek Harun Akın ile birlikte CHP Zonguldak örgütünü dizayn etme gayretinde olan Sayın Şerafettin Turpcu’dan daha cesur bir tavır umut ediyorduk. Hem Sayın Harun Akın hem Sayın Şerafettin Turpcu CHP’nin biat edenlerin partisi olmadığını öğrendiği güne kadar mücadelemiz devam edecektir.” dediler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ali kartal 5 yıl önce

buotoparkçı harun akın illa bir yerde olacak kardeşim senin siyesetin bitti sen şahi siyaset yapıyorsun milleti aptalmı sandın yukarıdan işbiritip üçüncü sıraya geldin ne değişti

Misafir Avatar
yaşar yaşamaz 5 yıl önce

Yeni bir kan lazım partiye..değişim şart

Misafir Avatar
Stk 5 yıl önce

Kim bu sarı liste başı bu açıklama kimden gelmiş

Misafir Avatar
Kemal Can 5 yıl önce

haberin fotosuda mnaidar olmuş.. 4 kumpascı kafadar yazsaydınız cukkk otururdu...

banner228

Cumhurbaşkanı'ndan projeler için kesin...

Haberi Oku