Politika:
CHP ZONGULDAK'LA DALGA GEÇİYOR DALGA!
ZONGULDAK ÜSTÜNDEN KARGA GEÇİYOR KARGA 
CHP ZONGULDAK’LA DALGA GEÇİYOR DALGA!

Dün Zonguldaklıların gözü haber sitelerinde, kulağı Ankara’dan gelecek haberdeydi. Haftalardır CHP Zonguldak Belediye Başkan adayını açıklamayan Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir kez daha Zonguldak dosyasını MYK ve PM’ye sokmadı. Buna göre Zonguldak Belediye Başkan adayının 23 ya da 24 Ocak’ta yapılacak MYK ve PM toplantısında gündeme alınacağı öğrenildi. Mevcut başkan adayları Tahsin Erdem, Şenol Şanal ve Osman Yayla’nın yanı sıra Harun Akın’ın da adının geçtiği yarışta baskı altında kalan CHP Genel Merkezi’nin haftaya nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor.

SIZMALARA KARŞI JAMMER KULLANILDI

Dün CHP Genel Merkezi önünde kelimenin tam manasıyla ana-baba günü yaşandı. MYK ve PM’den bilgi alabilmek için birbirleriyle yarışan partililer, cep telefonların sarıldı. Ancak, CHP Genel Merkezi bugüne kadar benzerine rastlanmayan bir çözüm üreterek cep telefonlarının sinyalini kesen jammer cihazı kullandı. Zonguldak-Ereğli ve Karaman Belediye Başkan adaylarının önümüzdeki hafta yapılacak PM toplantısında açıklanacağını öğrenen partililer ve Zonguldaklılar, CHP genel merkez yönetimine ateş püskürdü. Halkın Sesi’ni telefonla arayan vatandaşlar, “AKP ve MHP adayları mahalle örgütlenmelerini tamamladı, seçim bürolarını kiraladı, projelerini tanıtmaya hazırlanırken, CHP daha adayını bile belirleyemedi. Bu gecikmenin bedeli CHP’ye ağır olur” dediler.

Erol Çivci’ye PM’den Ret

Ereğli Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusunun cevabı da haftaya kaldı. Zonguldak’tan sonra Ereğli de önümüzdeki hafta yapılacak Parti Meclisi’nde karara bağlanacak. Öte yandan bugün MYK’dan Parti Meclisi’ne sunulan Erol Çivci ismi, parti meclisinde kabul görmedi. Zonguldak’a gelen raportörlerin itirazı üzerine Çivci’nin ismi geri çekildi. Zonguldak raportörlerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Ereğli’de yaptığımız tespitlere göre Erol Çizci’nin halkta bir karşılığı yok. Ereğli’de Halil Posbıyık ile kazanabiliriz” demesi üzerine Kılıçdaroğlu’nun Ereğli dosyasını haftaya ertelediği öğrenildi. Ereğli’deki  Halil Posbıyık ve Erol Çivci arasındaki yarışın sonucu önümüzdeki hafta belli olacak.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Demedi deme ibrahim 1 yıl önce

Ereğli pospıyık merkez şenol şanal

banner228

MAVİ VATANDA BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ

Haberi Oku