Demirtaş; “Beşli çeteye tıkır tıkır para ödediniz"

Politika 06.07.2021, 17:39
249
Demirtaş; “Beşli çeteye tıkır tıkır para ödediniz"

TBMM Genel Kurulunda “Artan işsizlik ve temel ihtiyaçlara yapılan son zamlar” konusunda CHP Grubu adına bir konuşma yapan Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, TUİK’in makyajlı tablosuna göre bile ülkende yaşanan ekonomik darboğaz ortaya çıktığını söyledi. Demirtaş, Türkiye’de 8 milyon kayıt dışı insanın çalıştığını ve bugün ki işsiz sayısının 10 milyonlara ulaştığını vurguladı.
İşsizlik sigorta fonundan zaten çalışanların olan paralarından yapılan işsizlik ödeneklerini iktidarın kendilerini bir beceri olarak göstermeye çalışmasını anlamak zor. Pandemi bitmedi. Öyle iken 30 Haziran’da kısa çalışma ödenekleri kesildi. İşten çıkarmalar başladı. Küçük esnaf ve sanatkara, 40 yıldır vergi ödeyen esnafa bu iktidar bir gün bakamadı. İktidar bu tutumuyla kimden yana olduğunu gösterdi. Saray’ın beşli çetesinin geçilmeyen yollarına, geçilmeyen köprülerine, uçulmayan havaalanlarının paraları ise tıkır tıkır ödendi. Pandemi öncesi yaşanan ekonomik kriz bu dönemde adeta ekonomik buhrana dönüştü. Vatandaş, dar gelirli fakirleşti, esnaf iflas etti, tencere kaynamaz oldu. Esnafa hibe yerine kredi vererek daha da kötü olan durumlarını daha da vahim hale getirdiniz. Vatandaşınıza Hazineden ne kadar yardım yaptınız onu açıklayın. Dünyanın en fakir ülkeleri bile sizden fazlasını yaptı. İşten çıkarmaların yolunu atçının var olan 10 milyon işsize yenilerini eklediniz” diye konuştu.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (2)
CEYHUN 4 hafta önce
SN ÜNAL DEMİRTAŞ ZONGULDAK YANGIN YERİ. SİZ 2015 DEN BERİ NEREDESİNİZ?
Ahmet 4 hafta önce
Beşli Çeteye Tıkır Tıkır Para Ödemesi yapıldığını şu an öğrenmiş bulunmaktayım. Fakat 657 Sayılı Kanuna Tabi Görev Yapan Personeller 6245 Sayılı HArcırah Kanununa görev görev yaptıklarına istihkaklarının Teklif Dağıtılarak Ödemesinin yapıldığını bilen ve gören varsa nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Öğrenmenin yaşı ve başı yoktur. Teşekkürler
32
açık