Politika:
DEVA Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi yapıldı

DEVA Partisi Zonguldak merkez İlçe 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Parti binasında gerçekleştirilen kongreye, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın ve Ankara, Bartın, ve Karabük illerinden ilçe başkanları ile diğer siyasi parti temsilcileri katıldı.

Pandemi sürecinden dolayı kongreye sadece delegeler davet edildi.

Kongre açılışı ve yoklamanın ardından İstiklal Marşı okunarak divan oluşturuldu.

Kongrede bir konuşma yapan DEVA Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt, "Türkiye’nin siyasal sorunlarının temelinde anayasal düzen tercihlerine ilişkin hata ve eksikliklerin yattığına inanmaktayız. Yeterli demokratik denge ve denetim mekanizmalarına sahip olmayan, katılımcılığa ve çoğulculuğa yeteri ölçüde alan tanımayan, katı merkeziyetçi ve dışlayıcı anayasal düzenlerin olağan sonuçlarını yaşıyoruz." dedi.

Bozkurt, şunları söyledi:

"9 Mart 2020 tarihinde kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan yargının TARAFSIZLIĞI ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu başta basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek amacıyla Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Zonguldak Kurucu Merkez İlçe Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğumu bilmenizi isterim.

 

Demokrasi ve Atılım Partisi olarak, Türkiye’nin siyasal sorunlarının temelinde anayasal düzen tercihlerine ilişkin hata ve eksikliklerin yattığına inanmaktayız. Yeterli demokratik denge ve denetim mekanizmalarına sahip olmayan, katılımcılığa ve çoğulculuğa yeteri ölçüde alan tanımayan, katı merkeziyetçi ve dışlayıcı anayasal düzenlerin olağan sonuçlarını yaşıyoruz.

Günümüzde yaşanan Ekonomik sıkıntıları ele aldığımızda Devletin iktisadi alandaki rolünü, cazip bir iş ve yatırım ortamı oluşturmak, etkin bir düzenleme ve denetleme görevi yapmak, yüksek katma değerli bir ekonomi için kolaylaştırıcı ve yönlendirici olmak ve her bir vatandaşımızın insan onuruna yaraşan bir yaşam düzeyine ulaşmasını sağlamak olarak görüyoruz.

İşte tam da bu bağlamda GÖREVE GELDİĞİMİZ günden bu YANA, refah seviyesinin yükseldiği, yaşanılabilir, tüketime değil üretime dayalı mutlu ve huzurlu bir Zonguldak hayalini içselleştirmiş, genç dinamik ve DEMOKRASİ İNANCI SONSUZ bireyleri bir araya getirerek kurmuş olduğumuz yönetim kurulumuz ile karışınızdayız. 

 

Her biri kendi alanında uzmanlaşmış,  proje bazlı düşünen, bu şehri yıllarca sahipsiz bırakanların karşısında dik bir duruş SERGİLEYEREK biz varız, hastalığı biliyoruz, derdinizi görüyoruz ve deva olmak istiyoruz diyen bu ekip, canı gönülden inanıyorum ki, büyüklerimizin tecrübesi ve vatandaşlarımızın desteği ile , mahalle mahalle, sokak sokak, belde belde, köy köy gezerek her hanenin kapısını çalacak, tebessüm ile gönülleri kazanacak ve inandığımız bu değerleri tüm Zonguldak halkı ile ortak değer haline getirecektir. Şu an karşımda olan sizlerin gözlerinde gördüğüm bu ışık VE KARARLILIK yüzlerinde oluşan bu tebessüm bu inancımızın ilk yapı taşıdır. Sağ olun var olun,

Sözlerimi sonlandırırken  Şems-i Tebrizi’den bir alıntı yapmak istiyorum.

Unutma! Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

BURADA OLSUN OLMASIN BİZİMLE Buraya gelerek ya da gelemeyip gönül bağı KURARAK ilk adımı atmış herkese teşekkür ediyorum ve şükranlarımı sunuyorum. Üstadın da dediği gibi Merak etmeyin gerisi kendiliğinden gelecek."

KELEŞ: TÜRKİYE DEĞİŞECEK

 

Daha sonra kürsüye gelen DEVA Partisi İl Başkanı Fatih Keleş, Zonguldak ve Türkiye adına güzel gelişmeler yaşayacaklarına inandıklarını kaydetti.

Keleş, "Böylesine zorlu bir süreçte, pandemi şartlarında Zonguldak’ta Merkez İlçe Kongremizle birlikte, kongrelerimizin startını vermiş bulunmaktayız. İlçemize, şehrimize ve partimize hayırlar getirmesini dilerim. Bu kongrede bizleri buluşturan, emek harcayan ilçe başkanımız, Değerli kardeşim Orhan Bozkurt’a ve kıymetli yönetimine teşekkür ediyorum." dedi.

 

Keleş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Evet, Türkiye değişecek, 9 Mart 2020 tarihinde yani bundan yaklaşık 7 ay evvel kurulan partimiz, şimdiden toplumun her kesimine, ülkemizin her iline umut olmuştur. DEVA Partisi bu ülkede adaletin yerleşmesi ve kalıcı hale gelmesini isteyenlerin partisidir.  Adalet arayışımıza, demokrasi sevdamıza destek veren, seslendiren Başta Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan ve kurucu kadrolarımıza buradan bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum.

 

Hepimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı demokrat ve kalkınmış bir ülke idealiyle yola çıktık. Temel insan haklarını kayıtsız şartsız korumak için, toplumun huzur ve refahını arttırmak için çalışacağız. Biz hukukun üstünlüğüne, özgürlüklere, çoğulculuğa, eşitliğe inananların partisiyiz. Biz demokrasiye inancı tam olanların partisiyiz.

 

Umudumuz odur ki Zonguldak’ta ve ülkemizde çok daha güzel günler yaşayacak. Daha adil, daha özgür, daha fazla kalkınmış bir ülke için çalışacağız. Parti programımız çerçevesinde kadınlarımızın, gençlerimizin, ezilenlerin, yoksulların, çocukların hakkını korumak için var gücümüzle çalışacağız.

 

DEVA Partisi köprüden önce son çıkıştır.

DEVA Partisi Türkiye’nin içine düştüğü karanlıkta milletimiz nezdinde tünelin sonundaki ışık görevini görmektedir.

 

DEVA Partisi haksızlığa karşı hakkı tutan,

Adaletsizliğe karşı adaleti savunan,

Hukuksuzluğa karşı hukuku savunan,

Yoksulluğa karşı refahı savunan bir anlayışla yola çıkmıştır.

Ülkemizi içine düştüğü bu karanlık tünelden çıkaracaktır.

Böylesine büyük ve kıymetli değişim yolculuğunda destek ve hayır dualarınızı ilçemizden, şehrimizden ve partimizden eksik etmeyiniz.

Sizleri selamlarken şu mısralarla konuşmama son vermek isterim. Her gecenin bir sabahı, Her kışın bir baharı, Ve her derdin bir DEVA’sı vardır. Sizleri en kalbi içten dileklerimle selamlıyor, Kongremizin tekrardan hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın da kongrenin hayırlı olması dileğinde bulunarak partilerinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kongre, Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt'un yeniden seçilmesiyle son buldu. (Haber Merkezi)


 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Saadet partisinde Burak Erol'la yola devam!

Haberi Oku