Politika:
Deva Partisi'nden basın ile tanışma toplantısı

Deva Partisi Merkez İlçe Teşkilatı bugün Meyz Kafe'de basın ile tanışma toplantısı düzenledi. Programa İl Başkanı Avk. Fatih Keleş, Merkez İlçe Başkanı Orhan Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. İl Başkanı Fatih Keleş, İlçe Başkanı Orhan Bozkurt’a yetki belgesini takdim etti. İl Başkanı Keleş’e teşekkür eden Bozkurt, muhalefet yapmak için muhalefet yapmayacağız" dedi.

Bozkurt açıklamasında; “Sansürsüz, özgür ve özgün, demokrasiyi besleyen, farklı düşüncelerin ve görüşlerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde etkin rol oynayan değerli basın mensupları, Kıymetli Zonguldaklılar; vatandaşlarımızın mutluluğunu ve refahını arttırmak, vatandaşlarımıza temel hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlarda tanınmasını sağlamak, demokrasinin, hukuk üstünlüğünün ve adaletin gelişmesine yardımcı olmak amacıyla çıktığım bu yolda benimle aynı ilkeler, değerler, idealler ve hedefleri paylaştığını düşündüğüm azimli ve kararlı insanların bir araya gelmesiyle kurulan DEMOKRASİ ve ATILIM (DEVA) PARTİSİ Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlenmekten onur ve gurur duyduğumu belirtmek isterim." ifadesini kullandı.

Bozkurt, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Ülkemiz siyasetinde kurulan kutuplaştırıcı dili, ötekileştirilmeyi, ekonomik sorunları, istikrarsız ekonomiye bağlı güvensizlikten kaynaklanan işsizliği, refah seviyesindeki ciddi düşüşü, hukukun hiçe sayılışını, eğitim sistemindeki sorunları ve gelecek kaygısı yaşayan bu toplumu henüz 30 yaşını yeni tamamlamış Türkiye Cumhuriyeti’nin genç bir bireyi olarak üzülerek takip etmekteyim. Saymış olduğum bu nedenlerden dolayı ekonomik olarak güçlü, refah seviyesi yüksek, hukukun üstünlüğünün esas alındığı, sadakate değil liyakate önem veren, güven dolu, tüketen değil üreten bir Türkiye için siz hemşehrilerimizle birlikte çoğulcu, katılımcı ve demokratik bir siyaset yapmanın heyecanı içerisindeyim.

 

Bu bağlamda, Deva Partisi Zonguldak Merkez İlçe Teşkilatı olarak özlediğimiz özgür, demokratik ve güçlü Türkiye için, yerelde ise Türkiye ekonomisine geçmişte olduğu gibi katkı sağlayarak yön veren, refah seviyesi yüksek ve mutlu bir Zonguldak için gece - gündüz ayırt etmeden çalışacağımızı bilmenizi isterim” (Cevdet Akgün)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

"Millet herkesi kucaklayacak siyasi anlayış...

Haberi Oku