Politika:
DEVA Partisi, Zonguldak'ın hastalığına teşhis koydu!

DEVA Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Sosyal medyadan başlattıkları 'Sizce Zonguldak'ın en büyük sorunu nedir' anketinin sonucunu kamuoyuyla paylaştı.

Zonguldak'ın hasta bir şehir odluğunu ve hastalığının teşhisini ortaya çıkarma adına anket düzenlediklerini hatırlatan Başkan Keleş, ankete katılanların yüzde 66'sının işsizlik, yüzde 21'inin kamu yatırımlarının yetersizliği ve yüzde 10'unun ise göçten şikayetçi olduğunu açıkladı.

Başkan Keleş'in açıklaması şöyle:

"Zonguldak için gece gündüz demeden çalışan, söz verdiğimiz il başkanlığı görevini aldığımız gün itibarıyla amacımız Zonguldak için ne yapabiliriz, nasıl bir etkimiz olabilir diyerek kafa yormak olmuştur.

Tabi bunları düşünürken dar bir kadro ile değil, daha kitlesel bir istişare mekanizmasına ihtiyaç duyuyoruz. Zonguldak'ımız hepimizin malumudur ki hasta bir şehirdir. Önce şehrimizin hasta olduğunu kabullenmeli ve tedaviyi biran evvel planlamalıyız. Hastalığın adını koymadığınız müddetçe maalesef şehir olarak kan kaybetmeye devam edeceğiz. Bizler de bir teşhis koymak adına bu şehirde en önemli problemin ne olduğunu vatandaşımıza sormak onlarla birlikte tedavinin ne olabileceğini tartışmak istedik.

İşte bu anlayışla birlikte sosyal medya adresimizde bir anket başlattık, vatandaşımıza sorduk.

Sizce Zonguldak'ın en büyük sorunu nedir? diye.

Havaalanı, kamu yatırımları, işsizlik ve göç seçeneklerini ortaya koyduk.

Ankete katılan vatandaşlarımızdan elde ettiğimiz veriler sonucunda;

%3 Havaalanı

%21 Kamu yatırımları

%66 İşsizlik

%10 Göç

sonuçları ortaya çıkmıştır. Sonuçlar bir o kadar üzücü olmasına rağmen maalesef gerçekçi ve doğrudur.

"YILLARDIR NE YAPTINIZ?"

Şimdi bu şehri yıllardır yöneten arkadaşlara soruyoruz bu şehrin istihdamı için yıllardır ne yapıldı, ne yaptınız?

Yıllardır bitmek bilmeyen ve sadece müteahhitlerin kazandığı projeler dışında bu şehrin istihdamını arttırmak göçü engellemek için ne emek sarf ettiğiniz? Biz Zonguldak adına ve Zonguldak'ımız için soruyoruz. Gelin ayrılıklarınızı, kırgınlıklarınızı, kavgalarınızı bir kenara bırakın ve bu şehir için birlikte hareket edelim. Bu şehir için bir araya gelelim. Zonguldaklılara söz veriyoruz. Derdinizi, sıkıntınızı biliyoruz ve Deva olmak için çabalıyoruz. Tek derdimiz siz Zonguldak halkının refahıdır.

Zonguldak'ın DEVA'sı Zonguldak için çalışacak herkes emin ve müsterih olsun."

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Saadet Partisinin ziyaretleri devam ediyor

Haberi Oku